force-touch
تکنولوژی Force Touch که در گوشی آیفون 6s از آن به نام 3D Touch یاد میشود، از جمله فناوری هایی است که به نظر میرسد راه رشد را بسیار سریع طی خواهد کرد. این فناوری تا امروز در گوشی های جدید اپل و نمونه هایی انگشت شمار از گوشی های چینی استفاده شده اما در آینده استفاده از آن در گوشی های هوشمند زیادی قابل تصور خواهد بود.

از شرکت های متعددی خبر میرسد که قصد دارند در پرچمداران سال آینده خود این تکنولوژی را جای دهند. یکی از این شرکت ها سونی است که گفته میشود اکسپریا Z6 به این فناوری در سال آینده مجهز خواهد شد.

نتایج یک تحقیقات نشان میدهد تکنولوژی فورس تاچ در سال آینده با رشد بسیار بالایی همراه خواهد بود به طوری که یک چهارم گوشی های هوشمند در سال 2016 به این تکنولوژی مجهز میشوند.

فناوری های بسیاری هستند که از ابتدای کار خود تا امروز نتوانسته اند به صورت همه گیر در گوشی های هوشمند زیادی فعال شوند. به طور مثال سنسور اثر انگشت که بیش از دو سال است که در گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار میگرد با گذشت این زمان هنوز به گوشی های گران قیمت و پرچمدار محدود شده و به ندرت از آن در گوشی های میان رده نیز استفاده میشود. اما به نظر میرسد ماجرا برای تکنولوژی فورس تاچ کمی متفاوت باشد و این تکنولوژی راه رشد خود را بسیار سریع طی کرده و در مدت زمان کمی به صورت گسترده در بسیاری از گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

منبع: