موسسه تحقیقاتی IDC پیش بینی کرده که تا چهار سال آینده سیستم عامل آندروید همچنان عنوان پلاتفورم برتر را در اختیار خواهد داشت.

موسسه تحقیقاتی IDC اعلام کرده که سیستم عامل آندروید دو سوم فروش سهم همه گوشی های هوشمند در سال 2012 را از آن خود کرد.
بر اساس گزارش IDC، آندروید 68.3 درصد سهم همه گوشی های هوشمند فروخته شده را در اختیار دارد، این در حالی است که سیستم عامل iOS، 18.8 درصد سهم بازار را به خود اختصاص داده است.
سامسونگ در این بازار بیشترین میزان سهم را با فروش گوشی های هوشمندش دارد و ال جی و سونی به ترتیب در جایگاه دوم و سوم جدول قرار دارند.
IDC پیش بینی کرده درخواست برای سیستم عامل آندروید تا سال 2016 همچنان با افزایش همراه باشد و در آن زمان بزرگ ترین رقیب این پلاتفورم موبایلی، اپل و مایکروسافت با سیستم عامل ویندوز فون خواهد بود.
بلک بری هم که تا چند سال پیش در بازار گوشی های هوشمند حکمفرما بود، در طول سال جاری سهمش به 4.7 درصد رسید و انتظار می رود تا چهار سال آینده سهم این سیستم عامل به 4.1 درصد کاهش یابد.
گزارش ها حاکی است، سیستم عامل لینوکس توسط دو درصد از گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد و این رقم تا سال 2016 به 1.5 درصد کاهش می یابد، اما سیستم عامل ویندوز با 2.6 درصد سهم تا چهار سال آینده به 11.4 درصد افزایش خواهد یافت.