در سال 2015، سونی با معرفی اکسپریا Z5 Premium موفق شد تا رکوردی جدید در دنیای تلفن های هوشمند به جای بگذارد. اولین تلفن هوشمند دنیا با صفحه نمایش 4K که با گذشت یک سال و نیم هنوز هیچ شرکت دیگری به خود جسارت ورود به این وادی را نداده است.

رکوردی که سونی توسط خودش به جای گذاشت توسط خودش هم شکسته شد. دومین گوشی هوشمند دنیا با صفحه نمایش 4K نیز به نام سونی ثبت شده و این بار یک پریمیوم دیگر این قابلیت را در اختیار خود گرفته است. اکسپریا XZ Premium اولین پریمیوم از خانواده X و دومین پریمیوم سونی است که به صفحه نمایش 4K مجهز شده است.

سونی از تکرار بیزار است. یک سال و نیم از معرفی اولین گوشی هوشمند دنیا با صفحه نمایش 4K گذشت تا اینکه سونی تصمیم گرفت یک تلفن هوشمند با فناوری جدیدتری به ثبت برساند. اکسپریا XZ Premium یک تفاوت اساسی با اکسپریا Z5 Premium دارد و آن هم استفاده از فناوری HDR در صفحه نمایش این دستگاه است که پیش از این در تلویزیون های هوشمند سونی به کار گرفته شده بود.

چه مقایسه ای جذاب تر از اینکه دو اسمارت فون 4K در دنیا را در برابر هم قرار بدهیم. اکسپریا Z5 Premium با صفحه نمایش 4K در مقابل اکسپریا XZ Premium با صفحه نمایش 4K HDR! کدامیک میتواند در این نبرد بزرگ خودش را بیشتر نشان دهد؟ این مقایسه جذاب و دیدنی را که به صورت یک ویدئوی کوتاه از نمایشگاه موبایل بارسلون ضبط شده در ادامه تماشا کرده و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.