6 قابلیت جدید اندروید که گوگل برای تمامی گوشی ها ارائه خواهد داد

0
۱۲,۹۲۱

امروز ، شرکت آمریکایی گوگل غول موتور های جستجو و سازنده سیستم عامل متن باز اندروید ، شش مورد از آخرین به روزرسانی های خود را که برای تلفن های اندرویدی ارائه می شود ، اعلام کرد. این به روزرسانی شامل یک ابزار بررسی رمز عبور ، زمان بندی پیام ها ، به روزرسانی ویژگی TalkBack ، به روزرسانی دستیار Google ، تم دارک برای اپلیکیشن Google Maps و به روزرسانی سیستم اتومبیل Android Auto است. گوگل این اواخر سرش حسابی شلوغ بوده و این آخرین به روزرسانی ها پس از ارائه ویژگی هایی مانند Emoji Kitchen و کتاب های صوتی با روایت خودکار در دستگاه های مجهز به سیستم عامل اندروید به حساب می آید.

بررسی رمز عبور در اندروید

در تلفن های اندرویدی ، کاربران می توانند رمز عبور را در حساب Google خودشان ذخیره کرده و از عملکرد تکمیل خودکار استفاده کنند. با این کار ورود به حساب کاربری بعدی آسان تر می شود. با این حال ، کاربرانی هستند که در مورد ایمن بودن این اعتبارنامه نگران هستند.

این ویژگی جدید از گوگل بررسی نشت رمز عبور را برای هر بار ورود به سیستم با یکدیگر ادغام می کند. این به این معنی است که Google احتمال لو رفتن رمز عبور را اسکن کرده و بررسی می کند. با این کار می توانید اطمینان حاصل کنید که جزئیات ورود به سیستم شما در همه موارد ایمن خواهد بود.

زمان بندی پیامک ها – اکنون تایپ کنید ، بعدا ارسال کنید

6 قابلیت جدید اندروید که گوگل برای تمامی گوشی ها ارائه خواهد داد

Message Schedule یا همان زمان بندی پیامک یک به روزرسانی جدید است که پیام رسانی را بسیار ساده تر می کند. اگر شما نیاز به ارسال پیام در یک زمان خاص دارید اما ممکن است این پروسه را فراموش کنید ، Message Schedule برای شما مناسب خواهد بود.

این ویژگی جدید به کاربران این امکان را می دهد تا در زمان مناسب پیام را بسازند و در زمان مناسب آن را ارسال کنند. این ویژگی برای کاربران در نسخه هفتم سیستم عامل اندروید و بالاتر در دسترس خواهد بود.

Talkback – دیگر نیازی به نگاه کردن به گوشی نیست

6 قابلیت جدید اندروید که گوگل برای تمامی گوشی ها ارائه خواهد داد

برای کسانی که نمی توانند صفحه را ببینند (نابینایان) ، نسخه جدید خواننده صفحه TalkBack سیستم عامل اندروید ، اکنون در دسترس است. نسخه جدید TalkBack از بازخورد صوتی و ژست های حرکتی استفاده می کند تا رابط کاربری اندروید را راحت تر و دسترسی به آیتم های آن را ساده تر کند. بدون نگاه کردن به صفحه نمایش می توانید یک تجربه کامل از کار کردن با گوشی هوشمند را بدست بیاورید.

دستیار گوگل – کار های بیشتری را انجام دهید

6 قابلیت جدید اندروید که گوگل برای تمامی گوشی ها ارائه خواهد داد

اکنون ، کاربران فقط باید بگویند: “Hey Google, set an alarm” یا “Hey GoogleHey Google, play popular music on Spotify” و سایر موارد تا دستیار گوگل بتواند کار های بیشتری را برای شما انجام دهد.

حتی می توانید از Google Assistant برای ارسال متن یا قفل کردن تلفن خود استفاده کنید. چرا که گوگل می خواهد کاربران بتوانند کار های بیشتری را بدون استفاده از دستانشان انجام دهند.

حالت تاریک نقشه های گوگل

حالت تاریک را نمی توان ویژگی کاملا جدیدی به حساب آورد اما در این ویژگی در Google Maps جدید است. برای فعال کردن این ویژگی ، به “تنظیمات” >> “تم ها” >> “همیشه در حالت تاریک” مراجعه کنید. بسیاری از کاربران از تم تاریک خوششان می آید زیرا به میزان قابل توجهی خستگی نگاه کردن همیشگی به صفحه را برایشان کاهش می دهد. همچنین مصرف باتری آن کمتر از سایر تم های معمولی است. با این حال ، این ویژگی در حال حاضر در دسترس نیست. با توجه به توضیحات کمپانی سازنده ، تم تاریک در نقشه های گوگل به زودی برای تمامی کاربران ندروید در سراسر جهان عرضه خواهد شد.

Android Auto – تجربه رانندگی تان را بهبود دهید

این ویژگی طی چند روز آینده برای دستگاه های مجهز به سیستم عامل اندروید 6.0 موسوم به مارشملو و بالاتر در دسترس خواهد بود. هدف این ویژگی سهولت در رانندگی است.

شما از طریق این به روزرسانی به تصاویر زمینه سفارشی ، میانبر های صفحه راه اندازی ، تقسیم صفحه برای برخی از ویژگی ها و موارد دیگر دسترسی خواهید شد.

نظر شما درباره ویژگی های جدید سیستم عامل اندروید چیست؟ آیا آنها از نظر شما کاربردی هستند یا خیر؟

[تعداد: 3    میانگین: 4.7/5]

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here