Untitled

اکنون همه ما گوشی های اکسپریا را به ضدآب بودن میشناسیم. اما این تکنولوژی برتر، فقط به اسمش خلاصه نمی شود، مهندسین سونی مدت زیادی است که موفق به ساخت تکنولوژی جدیدی شدند که تلفن همراه هوشمند را به محض فرو رفتن درون آب آگاه میسازد.بدین صورت که یک قطعه سخت افزاری اقدام به پخش یک صدا با دایره فرکانسی بالاتر از حد شنوایی انسان می کند و صدای پخش شده را با دو میکروفون موجود دریافت می کند. سپس با  آنالیز فرکانس متوجه موقعیت دستگاه درون آب می شود.

از این رو، این شرکت نرم افزار های مخصوصی برای این کار طراحی کرده است که در نوع خودش بسیار جالب است. نحوه عملکرد این نرم افزارها بدین گونه است که پس از اجرای آن در گوشی و قرار گرفتن در درون آب، هر کدام از آن ها با توجه به موضوعی که دارند شروع به عملکردی متفاوت میکنند.به عنوان مثال در نرم افزار Goldie که در ادامه مشاهده میکنید، ماهیِ درون نرم افزار، پس از قرار گرفتن گوشی در آب شروع به شنا کردن میکند و به محض در آوردن از آب عکس العملی مانند ماهی های قرار گرفته در این حالت را از خود نشان می دهد. شاید مدت زیادی از معرفی این نرم افزارها در گوگل پلی می گزرد،اما به درخواست برخی از کاربران و عدم موفقیت آنها در دانلود از گوگل پلی، تصمیم گرفیتم تمامی آن ها را در پلی استور سایت تخصصی اکسپریا قرار دهیم.

در ادامه نام هر نرم افزار به همراه اسکرین شات هایی از محیط آن، قبل و بعد از قرارگیری گوشی در آب را برایتان قرار داده ایم.همچنین در انتهای مطلب،ویدیویی 3 دقیقه ای از کاربرد هر نرم افزار در درون آب توسط گوشی ضد آب اکسپریا را برایتان آماده کرده ایم که برای درک بهتر از عملکرد آنها ،پیشنهاد میکنیم حتما تماشا کنید.

توجه داشته باشید به گفته سونی این نرم افزارها برای نسخه های خاصی از گوشی های ضد آب اکسپریا مانند Z1s و Z در نظر گرفته شده است. البته تا کنون برخی از کاربران گوشی های دیگر مانند اکسپریا Z1 نیز،عملکرد این نرم افزار در گوشی خود را تایید کردند. به هر حال اگر از بسته بودن و سالم بودن پورت ها و بدنه گوشی خود اطمینان دارید، میتوانید این نرم افزار ها را مانند آن چه که در ویدیوی زیر دیده اید،تست کنید و اگر از اجرای آن رضایت داشتید در قسمت نظرات به همراه مدل گوشی خود مطرح کنید. لازم به ذکر است که سایت تخصصی اکسپریا هیچ مسوولیتی در قبال استفاده شما از این نرم افزار در زیر آب و عواقب ناشی از آن بر عهده ندارد.

<<برای دانلود،روی نام هر کدام از نرم افزارها کلیک کنید>>

Goldie

1 11

Photo Lab

2 22

 

Plantimal

3 33

Rainy-oke

4 44

Sink Sunk

5 55

Tiny Umbrella

6 66

اجرای نرم افزارهای مخصوص در زیر آب توسط گوشی اکسپریا

Untitled