اپل بابت کاهش سرعت عمدی آیفون 500 میلیون دلار جریمه شد

1
۴۱,۱۳۳

پس از اینکه تعداد زیادی از کاربران آیفون های قدیمی بابت کاهش سرعت گوشی هایشان از اپل شکایت کردند، این کمپانی کوپرتینویی با پرداخت غرامت 500 میلیون دلاری موافقت کرد. گفته میشود که اپل سرعت آیفون های قدیمی را از روی عمد کاهش داده است تا کاربران به خرید آیفون و یا باتری جدید روی آورند.

 

کاهش سرعت آیفون

 

بر اساس اعلام خبرگزاری رویترز، پس از یک شکایت جمعی توسط دارندگان آیفون های قدیمی، اپل باید به ازای هر آیفون 25 دلار به کابران آمریکایی غرامت بپردازد. لازم به ذکر است که تمامی غرامت ها باید توسط قاضی تأیید شوند.

البته از آنجایی که برای خرید آیفون های قدیمی باید بین 650 تا 850 دلار هزینه کرد، 25 دلار برای کاربران رقم بسیار ناچیزی است. همچنین با توجه به تعداد افرادی که از اپل شکایت کرده اند ممکن است که رقم نهایی جریمه تغییر کند اما این کمپانی حداقل باید 310 میلیون دلار غرامت پرداخت کند.

کاهش سرعت آیفون

البته اپل نیز برای دفاع از خود هر گونه اقدام غیر قانونی در این پرونده را تکذیب کرده است و گفته است که فقط به منظور جلوگیری از دعوی قضایی و عواقب آن، با پرداخت این غرامت موافقت کرده است.

بر اساس شکایت مورد بحث، کاربران گوشی های آیفون 6، آیفون 6 پلاس، آیفون 6s، آیفون 6s پلاس، آیفون 7 پلاس و SE با سیستم عامل iOS 10.2.1 می‌توانند از اپل شکایت کنند. همچنین صاحبان گوشی های سری آیفون 7 و 7 پلاس که تا قبل از تاریخ 11 سپتامبر 2017 از سیستم عامل iOS 11.2 استفاده کرده اند نیز می‌توانند از اپل شکایت کنند.

مشتریان اپل اعلام کرده اند که پس از نصب آپدیت ها، سرعت گوشی شان به طرز محسوسی کاهش یافته است. کاربران گفته اند که اپل با آپدیت ها از روی عمد سرعت آیفون ها را کاهش داده است تا کاربران به خرید آیفون و یا باتری جدید روی آورند.

وکلای اپل گفته اند که این اقدام اپل ناشی از تغییرات حرارتی و سایر مشکلات بوده است تا از وقوع اتفاقات وخیم تر جلوگیری شود. ناگفته نماند که در اواسط بهمن ماه امسال فرانسه نیز اپل را بابت کاهش سرعت عمدی آیفون های قدیمی به پرداخت 25 میلیون یورو جریمه کرد.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: Tech Crunch

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

یک دیدگاه

  1. من چندسال پیش که ایفون ۴ داشتم همین مشکل برای من پیش اومد سر ای او اس ۷ که میدونستم کند میشه اپدیت نکردم ولی انقدر با ارور روبرو شدم و ارور ها مربوط به اپدیت نکردن ای او اس بود که به اجبار اپدیت کردم به ۷ و بعدش گوشی انقدر کند شد و تو منوی اصلی هم لگ میزد که فروختم رفتم sony z1 خریدم( تو اپدیتهای بعدی یکم بهبود پیدا کرد اما اصلا قابل قیاس با ورژن ۶ نبود). همه فکر میکنن که اپدیت های زیاد اپل عالیه اما الکی اپدیت زیاد نمیده چون سخت افزار تا حدودی نرم افزارو میتونه قبول کنه اضافه بر اون مشکلاتی مثل کندی پیش میاد و سیاست این کمپانی پر مدعا به احترام به مشتری همینه!!!

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here