CES 2021: سونی از نمایشگر های ماژولار خود رونمایی کرد؛ درست مانند سریال مندلورین

2
۱۳,۳۵۰

امروز قرار است تا در نمایشگاه CES 2021 ، شرکت با اصالت ژاپنی یعنی سونی از محصولات جدید خودش رونمایی کند. با اینکه این شرکت پیشتر چندین محصول را معرفی کرده است ، اما به دلیل برگزاری مجازی این نمایشگاه ، اطلاعات کم و بیش و قبل از تاریخ مشخص شده برای سونی به دست می رسند. اکنون مشخص شده است که این کشور بزودی فروش نمایشگر های جدیدش را که از نوع ماژولار هستند آغاز خواهد کرد. از این نمایشگر ها می توان برای پخش محتوای دیجیتالی و سینمایی با ترکیب با یکدیگر استفاده کرد ، این دقیقا تکنولوژی است که در سریال محبوب جنگ ستارگان ، مندلورین (Star Wars : The Mandalorian) نیز به نمایش در آمده بود.

بر اساس گزارش رسمی شرکت سونی از طریق وب سایت خبری TheVerge ، کمپانی سونی در نظر دارد تا این نمایشگر های مخصوص و خاص را به زودی به فروش برساند. این فناوری شبیه مجموعه های دیجیتالی است که برای ساخت سریال The Mandalorian توسط دو شرکت Industrial Light & Magic و Epic Games استفاده شده است. این نمایشگر ها بخشی از خط تولید پنل های مجهز به فناوری کریستال LED این شرکت هستند که به صورت پنل های ماژولار که از فناوری MicroLED استفاده می کنند ایجاد می شوند. به بیان ساده تر ، ماژولار بودن این صفحه نمایش ها را قادر می سازد تا در کنار هم قرار بگیرند و تنها با استفاده از دسته ای از پنل ها و یک کنترلر ، یک نمایشگر غول پیکر ایجاد کنند. این مهم به ساخت مجموعه های مجازی از نمایشگر ها کمک می کند.

CES 2021: سونی از نمایشگر های ماژولار خود رونمایی کرد؛ درست مانند سریال مندلورین

اوایل این هفته ، سونی نمایشگر های ماژولار جدیدی را معرفی کرد که بخشی از آخرین سری نمایشگر های شناخته شده با مدل B این کمپانی هستند. پنل های جدید برای تولید فیلم به بازار عرضه شده اند و دارای پوشش ضد انعکاس بوده و همچنین بسیار روشن تر از سایر مدل ها هستند. این نمایشگر ها می توانند در حدود 1800 نیت روشنایی از خود تولید کنند که این رقم حتی از پنل نمایشگر شرکت اپل یعنی Apple Pro Display XDR با روشنایی 1600 نیتی نیز بالاتر می باشد. این روشنایی بالا همچنین یک مزیت دیگر به استودیو های فیلم سازی اضافه می کند ، زیرا می تواند واقع گرایی بیشتری را برای مجموعه به ارمغان بیاورد ، زیرا روشنایی به ایجاد نور کمک می کند که باعث می شود احساس کنید بازیگران واقعا در آن صحنه ها حضور دارند.

طبق ادعای سونی ، نمایشگر های جدید دارای نرخ فریم بالا و همچنین ویژگی سه بعدی هستند. این مزیت باعث می شود تا این نمایشگر ها از انعطاف پذیری بالاتری برخوردار شوند. هدف این شرکت عرضه نمایشگر های ماژولار جدید تا فصل “تابستان” است. اگرچه ، سونی هنوز قیمت رسمی آنها را اعلام نکرده است. با این حال ، با توجه به اینکه این محصولات مخصوص نیاز های حرفه ای و شرکتی هستند ، می توانیم فرض کنیم که یک مصرف کننده متوسط ممکن است حتی به دلیل قیمت بسیار بالا و گزاف ، از خرید چنین محصولی منصرف شود.

نظر شما چیست؟ تا به اینجا سال 2021 برای سونی سال رونمایی از فناوری های جدید و پیشرفته بوده است.

[تعداد: 3    میانگین: 5/5]

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here