:
دسترسی سریع
  • Guest
:

کاربران برچسب زده شده

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 22 از 22

موضوع: اموزش فلش گوشی های هواوی با sp flash

ناظم بازنشسته
    HyDrA آواتار ها

ميانگين پست در روز
    2.47
    6,331 تشکر در 3,470 پست
    میانگین حضور
    7 دقيقه 44 ثانيه

Title Icon اموزش فلش گوشی های هواوی با sp flash

شرکت هواوی به دلیل اینکه از cpu های شرکت های مختلف مانند کوالکام (Qualcomm)یا ام تی کی(mtk) یا…. در ساخت دیوایسهای خود استفاده میکند متقابلا نوع فلش گوشی هایش نیز باهم متفاوت است.

برای فلش گوشی های هواوی چندین راه وجود دارد که سعی میکنم تمام انها را باجزئیات کامل برای شما آموزش دهم.

نکته:گوشی های هواوی برای فلش به بیلدنامبر (build number)یاورژن فایل بسیارحساسه.یعنی برای فلش بیلدنامبرفایل با بیلدنامبرگوشی یکی باشدیابالاتر تا عملیات فلش انجام گیرد در غیر این صورت وسط فلش با ارور مواجه میشید. (یعنی امکان دانگرید وجود ندارد) برای مثال اگر یک گوشی honor بیلدنامبرش 320باشد برای فلش باید حتما فایل فلش هم بیلدنامبرش320 یابالاترباشد.

نحوه تشخیص ورژن گوشی یا بیلدنامبر(build number) آن به این صورت است که وارد تنظیمات گوشی شده و گزینه اخر یعنی about گوشی را زده و وارد میشوید.یک قسمت به نام بیلد نامبر یا(build number )وجود دارد.

مطابق عکس قسمتی که با رنگ قرمز مشخص شده است یعنی بعداز حرف انگلیسی B شماره بیلدنامبرگوشی میباشد که در عکس زیر بیلدنامبر گوشی320 است.

ویرایش توسط HyDrA : 2015_10_18 در ساعت 17:04
    مردم عاشق سگهایی هستند که به پایشان می افتند و دم تکان می دهند..!
    قبول شیرها قویترند.
    اما هیچ گرگی با شلاق اهالی سیرک دلقک نمی شود.

درمن گرگی است خسته ازنبردهای پی درپی برای زندگی....
    درگوشه غاری نشسته وزخم هایش را میلیسد.
    واااااای به روزه انتقام.....
    همه را غارنشین خواهم کرد...
    4 کاربر از HyDrA به خاطر این پست تشکر کردند.
    masoud01989,mehdi,Nima Alami,sajjadgh

کاربر حرفه ای
    mer5ad آواتار ها

ميانگين پست در روز
    0.12
    مدل رام
    eXistenZ
    Xperia-Z3 Android6.0.1
    317 تشکر در 101 پست
    میانگین حضور
    1 دقيقه 12 ثانيه

Title Icon

سلام دوستان، وقتتون بخیر.
    عزیزان، یک گوشی Y600-U20 دستم هست که خود به خود دچار Bootloop شده و در هنگام لُود شدن اندروید، روی لوگوی هوآوی می مونه. این اتفاق چند ماه پیش هم رُخ داده بود که با فلش کردن رام Y600-U20V100R001C435B012 این مشکل رفع شد و گوشی بالا اومد.
    اما حالا که مجددا این اتفاق افتاده، متاسفانه هرکاری می کنم این مشکل با فلش کردن رفع نمی شه!
    برای شروع، قصد کردم همون رام Y600-U20V100R001C435B012 رو فلش بزنم که با ارور PMT Changed For The ROM مواجه شدم! با کمی جستجو فهمیدم برای رفع این ارور، باید از نسخه 5.1352.01 نرم افزار SP FlashTool استفاده کنم. جالب اینجاست که نسخه SP_Flash_Tool_v5.1352.01 ارور PMT Changed For The ROM رو نداد و فلش با موفقیت انجام شد، ولی باز هم اندروید بالا نیومد و سیستم عامل روی لوگوی هوآوی گیر می کرد! بارها و بارها این کار رو انجام دادم، اما تاثیری نداشت! سرانجام از خِیر سریال نامبر گوشی گذشتم و گوشی رو در حالت Format All + Download فلش زدم، که بـــاز هم گوشی بالا نیومد!!!!
    نهایتا در سایت هوآوی گشتم و آخرین بیلد نامبر گوشی Y600-U20 برای منطقه ایران رو با شماره Y600-U20V100R001C435B016 دانلود کردم! این رام رو نیز در هر سه حالت Foramt All + Download و Firmware Upgrade و Download فلش زدم که در کمال ناباوری با اینکه فلش با موفقیت انجام شد، باز هم گوشی در حالت هنگ به سر می بره!

خدمت شما دوستان عرض کنم، حالت ریکاوری گوشی بی هیچ وجه بالا نمیاد (قبل از فلش کردن هم بالا نمیومد) و نمی تونم گوشی رو در حالت SD card upgrade فلش کنم. تنها راه همین برنامه Flashtool هست.
    در ضمن، ویندوز بنده 10 هست و MTK_USB_All_1.0.1 رو نصب کردم. حتی در اون فایل زیپی که از خود سایت هوآوی دانلود کردم یکسری درایور بود که اون ها رو هم نصب کردم!

به نظر شما عزیزان، مشکل کار از کجاست؟ آیا گوشی سخت افزاری مشکل داره؟ آیا با توجه به اینکه فلش های متعددی که انجام دادم با موفقیت تموم شد، درایورها به درستی نصب نیست!!؟؟ آخه بار اولم نیست که گوشی فلش می کنم و با روند کار آشنائی دارم! ولی چرا این گوشی حتی بعد از فلش هم بالا نمیاد، جای سوال داره!
    اگر کمکم کنید ممنون می شم دوستان.
    پیشاپیش تشکر از شما سروران.

مدیر کل انجمن
    M.Radi آواتار ها

ميانگين پست در روز
    1.70
    مدل رام
    رسمی
    Xperia-Z2 Android5.0.2
    4,499 تشکر در 2,112 پست
    میانگین حضور
    12 دقيقه

Title Icon

نقل قول نوشته اصلی توسط mer5ad نمایش پست ها
    سلام دوستان، وقتتون بخیر.
    عزیزان، یک گوشی Y600-U20 دستم هست که خود به خود دچار Bootloop شده و در هنگام لُود شدن اندروید، روی لوگوی هوآوی می مونه. این اتفاق چند ماه پیش هم رُخ داده بود که با فلش کردن رام Y600-U20V100R001C435B012 این مشکل رفع شد و گوشی بالا اومد.
    اما حالا که مجددا این اتفاق افتاده، متاسفانه هرکاری می کنم این مشکل با فلش کردن رفع نمی شه!
    برای شروع، قصد کردم همون رام Y600-U20V100R001C435B012 رو فلش بزنم که با ارور PMT Changed For The ROM مواجه شدم! با کمی جستجو فهمیدم برای رفع این ارور، باید از نسخه 5.1352.01 نرم افزار SP FlashTool استفاده کنم. جالب اینجاست که نسخه SP_Flash_Tool_v5.1352.01 ارور PMT Changed For The ROM رو نداد و فلش با موفقیت انجام شد، ولی باز هم اندروید بالا نیومد و سیستم عامل روی لوگوی هوآوی گیر می کرد! بارها و بارها این کار رو انجام دادم، اما تاثیری نداشت! سرانجام از خِیر سریال نامبر گوشی گذشتم و گوشی رو در حالت Format All + Download فلش زدم، که بـــاز هم گوشی بالا نیومد!!!!
    نهایتا در سایت هوآوی گشتم و آخرین بیلد نامبر گوشی Y600-U20 برای منطقه ایران رو با شماره Y600-U20V100R001C435B016 دانلود کردم! این رام رو نیز در هر سه حالت Foramt All + Download و Firmware Upgrade و Download فلش زدم که در کمال ناباوری با اینکه فلش با موفقیت انجام شد، باز هم گوشی در حالت هنگ به سر می بره!

خدمت شما دوستان عرض کنم، حالت ریکاوری گوشی بی هیچ وجه بالا نمیاد (قبل از فلش کردن هم بالا نمیومد) و نمی تونم گوشی رو در حالت SD card upgrade فلش کنم. تنها راه همین برنامه Flashtool هست.
    در ضمن، ویندوز بنده 10 هست و MTK_USB_All_1.0.1 رو نصب کردم. حتی در اون فایل زیپی که از خود سایت هوآوی دانلود کردم یکسری درایور بود که اون ها رو هم نصب کردم!

به نظر شما عزیزان، مشکل کار از کجاست؟ آیا گوشی سخت افزاری مشکل داره؟ آیا با توجه به اینکه فلش های متعددی که انجام دادم با موفقیت تموم شد، درایورها به درستی نصب نیست!!؟؟ آخه بار اولم نیست که گوشی فلش می کنم و با روند کار آشنائی دارم! ولی چرا این گوشی حتی بعد از فلش هم بالا نمیاد، جای سوال داره!
    اگر کمکم کنید ممنون می شم دوستان.
    پیشاپیش تشکر از شما سروران.
    سلام اگه عملیات فلش با موفقیت تموم میشه و بعد از روشن شدن دستگاه همون مشکل قبلی پا برجاست باید بگم که هارد دستگاهتون مشکل پیدا کرده .
    به یه تعمیرکار حرفه ای سخت افزار نشون بدید .
    موفق باشید .

محک

تشکر نیازی نیست ، برام دعا کنید . ممنون .

• صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

کلمات کلیدی این موضوع