:
دسترسی سریع
  • Guest
:

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: مجموعه سوالات رایج در گوشی های اکسپریا

مدیر کل انجمن
    mehdi آواتار ها

ميانگين پست در روز
    3.16
    مدل رام
    Just Stock
    Xperia-X Android7.1
    8,500 تشکر در 3,430 پست
    میانگین حضور
    4 دقيقه 38 ثانيه

Title Icon مجموعه سوالات رایج در گوشی های اکسپریا

سلام دوستان
    برای اولین بار در انجمن تخصصی اکسپریا و شاید در ایران قصد دارم یک آرشیو از رایج ترین مشکلات و سوالات کاربران در حیطه ی تلفن های همراه اکسپریا جمع آوری کنم.
    در چند سالی که تجربه ی همکاری با شما دوستان عزیز در انجمن تخصصی اکسپریا را دارم، با درصد بالایی از سوالات و مشکلات متداول شما کاربران آشنایی دارم که سعی میکنم تمامی مشکلات و سوالات رادر قالب یک تاپیک جمع آوری و پاسخگویی کنم.
    به تمامی کاربران انجمن تخصصی اکسپریا پیشنهاد میکنم با مطالعه ی تمام و کمال این تاپیک از تجربه ی چندین و چند ساله ی اینجانب در زمینه ی تعمیرات نرم افزاری تلفن همراه استفاده کنند.
    در صورتی که با مشکلی آشنایی دارید و احتمال میدهید این مشکل را دیگر کاربران نیز داشته باشند و در این تاپیک ذکر نشده است یا احتمال میدهید جواب سوالی بدرستی داده نشده است میتوانید از طریق پیام خصوصی به بنده (کلیک کنید) و یا ارسال پست در همین تاپیک تذکر داده و ما سریعا اقدام به ثبت سوال شما و یا ویرایش پاسخ مینماییم.

با تشکر از سجاد عسکری عزیز بابت کمک در جمع آوری سوالات و مشکلات و پاسخ دهی

توجه : با توجه به اینکه برای ایجاد این تاپیک و جمع اوری سوالات زحمات زیادی کشیده شده کپی برداری با ذکر منبع بلا مانع است.

من از روییدن خار بر سر دیوار دانستم/که ناکس کس نمیگردد بدین بالانشینی ها (صائب)

به تشکر نیازی ندارم ، واسم دعا کنید،ممنون
    مجموعه خطاهای رایج در برنامه فلش تولز
    مجموعه سوالات رایج در گوشی های اکسپریا
    اموزش جامع کار با فلش تولز همراه سوالات رایج و پاسخ
    توضیحات مهم درباره تغییرات و ارورهای فلش تولز در نسخه های جدید
    امام رضـــــــا علیه السلام فرمود: کسی که توان جبران گنــــــــاهانش را ندارد، زیاد بر حضرت محمّد و اهل بیتش صلوات و درود فرستد، که همانا گناهانش اگر حقّ الناس نباشد، محو و نابود گردد.
    2 کاربر از mehdi به خاطر این پست تشکر کردند.
    M.Radi,Sajad Askari

ناظم انجمن
    Sajad Askari آواتار ها

ميانگين پست در روز
    6.25
    مدل رام
    Stock Nougat 7.0 Build 376
    Xperia-Z5-Premium-dual Android7.0
    14,611 تشکر در 7,991 پست
    میانگین حضور
    13 دقيقه 27 ثانيه

Cool پرسش و پاسخ های عمومی گوشی های اکسپریا

سوال : چطور میتونم مخاطبینی که روی سیم کارت ذخیره کردم رو مجدد استفاده کنم؟
    جواب : به قسمت Contacts (مخاطبین) رفته و Option (سه نقطه) را انتخاب کنید و بعد import contacts را انتخاب کنید و ورودی را sim تنظیم و تایید کنید.

سوال : چطور میتونم مخاطبینم را در سیم کارت و یا memory card و یا حافظه داخلی تلفن ذخیره کنم؟
    جواب : به قسمت Contacts (مخاطبین) رفته و Option (سه نقطه) را انتخاب کنید و بعد export contacts را انتخاب کنید و محل ذخیره را مشخص و تایید کنید.
    نکته:در صورت ذخیره در memory card یا حافظه داخلی ذخیره کنید در آدرس system/PIM و به صورت یک فایل با نام PIM00001 و با فرمت .vcf ذخیره میشوند که این فایل قابل انتقال به دیگر گوشی های اندروید میباشد.

سوال : گوشیم افتاده تو آب و در عملکرد گوشی اختلال ایجاد شده چیکار کنم
    جواب : تمام درپوش های گوشی رو باز کنید و گوشی رو داخل برای مدت یک الی دو روز بذارید توی برنج تا برنج آب وارد شده به گوشی رو به خودش بکشه.(میتونید چندتا سیلیکا ژل هم اگر دارید بذارید کنار درپوش هاش همون نمگیرای توی جعبه ی کفش)
    نکته:توجه داشته باشید که به هیچ وجه از سشوار یا ... برای خشک کردن گوشی استفاده نکنید چون باعث میشه آب به جاهایی که تا حالا نرسیده هم برسه و....

سوال : مصرف باتری گوشیم بالا رفته چیکار کنم؟
    جواب : ابتدا باتری را تا 100درصد پر کنید و سپس با استفاده ی عادی با گوشی کار کنید تا درصد باتری به حدود 5 درصد برسد سپس دو اسکرین شات از setting>battery>battery usage و مجدد همین قسمت screen بگیرید و در قالب یک تاپیک برای ما ارسال کنید تا پاسخ دهیم

سوال : گوشیم هنگ کرده و هیچکاری نمیتونم انجام بدم چون پشتش باز نمیشه حتی نمیتونم خاموشش کنم
    جواب : برای اکثر گوشی هایی که باتری آنها قابل تعویض توسط کاربر نیست همزمان گرفتن دو کلید افزایش صدا و پاور به مدت 5 ثانیه ری استارت را به همراه خواهد داشت و به مدت 10 ثانیه خاموش شدن اضطراری را به همراه خواهد داشت
    نکته: در بعضی از گوشی های اکسپریا مثل Xperia Z2 در کنار محل قرارگیری سیمکارت،رم یا ... کلید مخصوصی برای این کار تعبیه شده که برای ری استارت میبایست آن را با یک ابزار نوک تیز و باریک مثل خودکار یا سوزن فشار بدید.
    2 کاربر از Sajad Askari به خاطر این پست تشکر کردند.
    M.Radi,mehdi

مدیر کل انجمن
    mehdi آواتار ها

ميانگين پست در روز
    3.16
    مدل رام
    Just Stock
    Xperia-X Android7.1
    8,500 تشکر در 3,430 پست
    میانگین حضور
    4 دقيقه 38 ثانيه

Title Icon پرسش و پاسخ های مربوط به آپگرید و دانگرید در گوشی های اکسپریا

سوال : میخوام گوشیمو به روز رسانی کنم ولی فرق دانگرید و اپگرید رو نمیدونم؟
    جواب: به روز رسانی نسخه نرم افزاری گوشی آپگرید(آپدیت) و عکس این عملیات یعنی بازگشت به نسخه قدیمی تر دانگرید میگویند.

سوال : میخوام نسخه نرم افزاری گوشیمو آپدیت کنم ولی فرق بین واژه های فلش، فلشتولز، وایپ و فول وایپ، درایور، بیلدنامبر، روت، ریکاوری، نسخه اندروید و... رو نمیدونم
    جواب : برای فلش رام رسمی باید یکسری مراحل رو طی کنید که توضیح میدم

جهت نمایش یا عدم نمایش محتوای مخفی کلیک کنید.

رام : سیستم عامل گوشی را رام میگویند .به فایلی که با فرمت ftf میخوایم برای آپدیت یا دانگرید روی گوشی نصب کنیم رام میگویند که رام ها به دو دسته رسمی(stock) و کاستوم(غیر رسمیCustom) تقسیم بندی میشوند که رام های رسمی از طرف شرکت سونی و دیگر رام ها از طرف افراد ساخته میشوند.(رام در اندروید مثل ویندوز در کامپیوتر میباشد)
    فلش : به مراحل نصب رام روی گوشی فلش میگویند.
    فلشتولز : به نرم افزاری که با استفاده از آن رام را روی گوشی نصب میکنیم فلشتولز میگیند(اسم برنامه:Flashtool)
    وایپ و فول وایپ : در تنظیمات فلشتولز قبل از استارت فلش چند تیک با عنوان wipeوجود دارد که اگر تمام تیک هارا بزنید فول وایپ میگویند.
    درایور : هر گوشی، موس، کیبورد، پرینتر و ... شامل درایور های مخصوص خود میباشد که برای نصب باید آن درایور ها نصب شوند که روش های مختلفی برای نصب درایور گوشی در انجمن موجود میباشد.
    نسخه اندروید : نسخه های کلی اندروید را مثل لالیپاپ(5.0) ،کیت کت (4.4) و مارشمالو (6.0) شامل میشود.
    بیلد نامبر (Firmware ) : هر نسخه از اندروید در نسخه های نرم افزاری منعددی (بیلد نامبر های پشت سر هم) عرضه میشه که معمولا در اولین بیلد نامبر ها بیشترین باگ ها(خطای نرم افزاری) و در آخرین بیلد نامبر ها کمترین باگ ها موجود است.
    منطقه : نسخه های اندروید بر اساس منطقه بندی های جغرافیایی عرضه میشوند و نسخه های مربوط به هر منطقه دارای زبان های رسمی آن منطقه (برای منو) و نرم افزار های کاربردی آن منطقه میباشد.
    روت و ریکاوری : نیز به این موضوع مرتبط نیستند و در ادامه مورد بحث قرار میگیرند.

سوال : آیا با دانگرید مشکلی برای گوشی پیش میاد؟
    جواب : خیر شما میتونید با فلشتولز و فول وایپ به راحتی و بدون هیچ مشکلی دانگرید کنید.

سوال : بصورت ota آپدیت کردم گوشیمو و الان در عملکرد گوشی اختلال ایجاد شده چیکار کنم؟
    جواب : ابتدا برنامه pcc رو روی کامپیوترتون نصب کنید و گوشی رو repair کنید و در صورتی که مشکل پا برجا بود با فلشتولز به صورتی که تمامی تیک های وایپ را تیک بزنید گوشی رو فلش کنید.

سوال : من نمیتونم گوشیمو به صورت ota آپدیت کنم ، آپدیت کامل دانلود میشه اما نصب نمیشه
    جواب : به خاطر روت بودن گوشیتونه ، شما هیچ راهی جز فلش رام رسمی ندارید حتی با آنروت کردنم نمیتونید مشکلو حل کنید تنها راه فلش رام رسمی با فلش تولز هست...

سوال: آپدیت ota و یا از طریق Xperia Cominion برای گوشی من نمیاد در صورتی که آپدیت عرضه شده
    جواب: شاید شما بوت لودر گوشیتونو باز کردید؟!
    و یا ممکنه رامی که ما نصب دارید برای منطقه ای باشه که رام برای اون منطقه عرضه نشده باشه یا اینکه آپدیت برای مدل گوشی شما عرضه نشده باشه
    اگر اطمینان دارید که آپدیت اومده و برای شما پیغامش نمیاد بهتره یک بار گوشی رو ریست فکتوری کنید
    اگه بعد از ریست فکتوری بازم مشکلو داشتید رام رسمی مخصوص گوشیتونو از تاپیک مرجع رام های رسمی در بخش مربوطه دانلود و با فلش تولز آپدیت کنید...

سوال : آیا با آپدیت گوشی به صورت Ota یا با برنامه Xperia Cominion اطلاعات گوشی و حافظه داخلی پاک میشه؟؟؟
    جواب : خیر اما برای پایداری رام و رفع مشکلات پیشنهاد میشه بعد از این گونه آپدیت ها از اطلاعات گوشیتون بکاپ بگیرید و یک بار ریست فکتوری کنید

سوال : من داشتم گوشیمو آپدیت میکردم که یهو وسط کار گوشی خاموش شد ، الان هر کاری میکنم گوشی روشن نمیشه یا اینکه روی لوگوی سونی میمونه باید چیکار کنم؟
    جواب : گوشی شما بوت لوپ یا سافت بریک شده برای رفع مشکل میتونید دوباره عملیات آپدیت رو از طریق Xperia Cominion مجددا انجام بدید یا رام رسمی گوشیو دانلود و با فلش تولز فلش کنید...

سوال : آیا با آپدیت گوشی گارانتی از بین میره
    جواب : خیر

سوال : حتما باید بعد از آپدیت به صورت Ota یا با Xperia Cominion ریست فکتوری کرد؟
    جواب : خیر ، اما اگه مشکلی و یا باگ خاصی دیدید بهتره ریست فکتوری کنید تا رام پایدار و بدن مشکل بشه

سوال : بهترین روش آپدیت گوشی چی هست؟؟؟
    جواب : بهترین روش آپدیت گوشی دانلود رام رسمی و فلش رام با فلش تولز به صورت فول وایپ هست که در این روش رام خالی از باگ میشه و کاملا پایدار هست...

امام رضـــــــا علیه السلام فرمود: کسی که توان جبران گنــــــــاهانش را ندارد، زیاد بر حضرت محمّد و اهل بیتش صلوات و درود فرستد، که همانا گناهانش اگر حقّ الناس نباشد، محو و نابود گردد.
    3 کاربر از mehdi به خاطر این پست تشکر کردند.
    M.Radi,Payam_Tamiji,Sajad Askari

مدیر کل انجمن
    mehdi آواتار ها

ميانگين پست در روز
    3.16
    مدل رام
    Just Stock
    Xperia-X Android7.1
    8,500 تشکر در 3,430 پست
    میانگین حضور
    4 دقيقه 38 ثانيه

Title Icon پرسش و پاسخ های مربوط به روت، ریکاوری، نصب مود و رام کاستوم در گوشی های اکسپریا

سوال :
    فرق روت، ریکاوری، مود، کرنل و رام کاستوم چیه؟
    شامل موارد زیر است

جهت نمایش یا عدم نمایش محتوای مخفی کلیک کنید.

روت : روت در معنای لغوی به معنای ریشه است و اصطلاح روت کردن یعنی دسترسی ریشه ای به دستگاهی که دارای سیستم عامل اندروید است و با روت کردن ما اجازه دسترسی به تمامی فایل های سیستمی را داریم که روت کردن دارای روش های مختلفی برای نسخه های مختلف اندروید میباشد.
    ریکاوری : محیطی برای نصب مود و رام کاستوم میباشد که پیشنیاز ریکاوری روت میباشد.
    مود : یکسری فایل های سیستمی از پیش آماده شده در قالب یک فایل زیپ که برای افزودن قابلیتی جدید به گوشی از طریق ریکاوری نصب میشود که آموزش نصب مود در انجمن موجود میباشد.
    رام کاستوم : یک نسخه ی پیشرفته از مود میباشد که دارای فایل های سیستمی بیشتری میباشد و جایگزین اکثر فایل های رام رسمی میشود.
    کرنل :رابط بین نرم افزار و سخت افزار را کرنل میگوین.

3 کاربر از mehdi به خاطر این پست تشکر کردند.
    M.Radi,Payam_Tamiji,Sajad Askari

مدیر کل انجمن
    mehdi آواتار ها

ميانگين پست در روز
    3.16
    مدل رام
    Just Stock
    Xperia-X Android7.1
    8,500 تشکر در 3,430 پست
    میانگین حضور
    4 دقيقه 38 ثانيه

Title Icon پرسش و پاسخ های مربوط به نصب نرم افزار و بازی های hd در گوشی های اکسپریا

سوال : بازی یا نرم افزاری که نصب کردم من موقع اجرا پیغام unfortunately,AAAAAA has stopped رو میده و اجرا نمیشه؟(AAAAAA=اسم برنامه)
    جواب : علت های مختلفی میتونه باعث ایجاد این ارور بشه.که اکثرا به دلیل نقص در برنامه نویسی بازی هست و یا موبایل شما از نظر نرم افزار و سخت افزار کم میاره و نمیتونه بازی رو اجرا کنه

1-گوشی رو خاموش و روشن کنید.
    2-ورژن نرم افزار یا بازی رو به روز رسانی کنید.
    3- از طریق Setting>>App>>AAAAAA>>Storage>>CLEAR CACHE انجام بدید.(ممکنه اطلاعات ذخیره شده در بازی مثل رکورد آسیب ببینن).
    4-از طریق Setting>>App>>AAAAAA>>Storage>>CLEAR DATAانجام بدید.(100 درصد اطلاعات ذخیره شده در بازی مثل رکورد حذف میشن).

سوال : دیتا ی بازی رو توی حافظه داخلی گوشی ذخیره کردم ولی بازی مجدد میخواد دیتارو دانلود کنه؟
    جواب : دیتا را حذف و بازی را اجرا کنید صبر کنید تا حداقل 5 مگابایت از دیتا را دانلود کند سپس اینترنت را قطع و در آدرس android/data به دنبال پوشه دیتای آن بازی بگردید و دیتا را جایگزین کنید
    نکته:توجه داشته باشید که نمیتوانید دیتا را در مسیر memory card قرار بدهید.

4 کاربر از mehdi به خاطر این پست تشکر کردند.
    Kaveh-AP,M.Radi,Payam_Tamiji,Sajad Askari

کاربر سایت
    Kaveh-AP آواتار ها

ميانگين پست در روز
    0.03
    مدل رام
    Stock
    Apple
    29 تشکر در 15 پست
    میانگین حضور
    8 ثانيه

Title Icon

سلام ، من متاسفانه آموزششو ندیدم اینجا سوالمو می پرسم
    می خواستم بدونم منی که می خوام برای اولین بار گوشیمو روت کنم
    اولین کاری که باید انجام بدم چیه
    آموزشه مرحله به مرحله هستش ؟

پاسخگو و راهنما
    مدیر بخش
    Hossein MT آواتار ها

ميانگين پست در روز
    0.44
    مدل رام
    LineageOS 14.1
    Xperia-Z3-Compact Android7.0
    1,602 تشکر در 816 پست
    میانگین حضور
    1 دقيقه 59 ثانيه

Title Icon

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh-AP نمایش پست ها
    سلام ، من متاسفانه آموزششو ندیدم اینجا سوالمو می پرسم
    می خواستم بدونم منی که می خوام برای اولین بار گوشیمو روت کنم
    اولین کاری که باید انجام بدم چیه
    آموزشه مرحله به مرحله هستش ؟
    سلام
    اگه اون آموزش هایی رو که بهت گفتم رو خوندی، تاپیک زیر اون چیزیه که مد نظرته.
    آموزش روت و کرنل استوک همراه با ریکاوری و DRM Fix تمامی بیلد های زد3پلاس 6.0.1 / 7.0

شما این تاپیک رو با دقت مطالعه کن، سوال هات رو هم همونجا مطرح کن، دوستان پاسخ میدن.
    2 کاربر از Hossein MT به خاطر این پست تشکر کردند.
    Kaveh-AP,Sajad Askari

• کلمات کلیدی این موضوع