:
دسترسی سریع
  • Guest
:
تکنولایف

کاربران برچسب زده شده

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 234
نمایش نتایج: از 31 به 34 از 34

موضوع: ***پیشگیری از خط افتادن لنز دوربین + آموزش رفع مشکل [تمام گوشی های سونی]

پاسخگو و راهنما
    مدیر بخش
    Hossein MT آواتار ها

ميانگين پست در روز
    0.53
    مدل رام
    LineageOS 14.1
    Xperia-Z3-Compact Android7.0
    1,589 تشکر در 816 پست
    میانگین حضور
    2 دقيقه 2 ثانيه

Cool ***پیشگیری از خط افتادن لنز دوربین + آموزش رفع مشکل [تمام گوشی های سونی]***

سلام و صد سلام خدمت دوستان
    متاسفانه اکثر کسایی که از سوپراسمارتفون های سونی استفاده میکنند با مشکل خط و خش افتادن لنز یا بهتره بگیم شیشه روی لنز دوربین
    دست و پنجه نرم میکنند که این مشکل شاید اوایل خیلی تو چشم نیاد، اما کم کم توی عکس هایی با نور کم یا عکس هایی که منبع نور توی کادر
    خودشو به بدترین نحو ممکن نشون میده که بسیار زجر آوره.

در ادامه با سوالاتی، با این مشکل بیشتر آشنا میشید.
    چرا این اتفاق میوفته؟
    اول باید بررسی کرد که جنس این شیشه چیه که اینقد خط میوفته.
    باید گفت که متاسفانه در تمام گوشی های سونی(جز سری X و یک سری گوشی های قدیمی)، این شیشه جنسش شیشه نیس....!!!! پس چیه؟ یه نوع پلاستیک بسیار شفاف و محکم شده است که به
    دلیل قیمت تمام شده کمتر و سهولت استفاده، سونی در گوشی هاش ازش استفاده میکنه.
    باید گفت این شیشه یا همون پلاستیک محکم شده، به خودی خودش به راحتی خط نمیوفته، بلکه روی این شیشه، یک لایه پلاریزه شده کشیده شده که از پخش شدن نور در
    شیشه جلو گیری میکنه.

نقش این لایه پلاریزه چیه؟
    این لایه به دلیل ساختاری که داره از پخش شدن نور و در اصطلاح Excessive Glare جلو گیری میکنه. شما اگه عینک آفتابی پلاریزه نشده به چشم بزنید متوجه پاشیده شدن نور
    میشید.

پس منظور از لایه پلاریزه، همون لایه ای هستش که روی عینک هاست؟
    در جواب باید گفت تقریبا بله، کارشونم دقیقا مثل همه

برمیگردیم به سوال اول
    چرا این اتفاق میوفته؟
    این لایه سطحی پلاریزه شده به دلیل پلاستیکی بودن تکیه گاهش، به شدت به سایش و اصطکاک حساسه و با اندک سایشی، به مرور زمان دچار فرسایش میشه و کم کم از
    شیشه جدا میشه. در ادامه توجهتونو به عکسی در باب از بین رفتن این لایه جلب میکنم.

اگه از خط و خش هایی که روی لنز هست چشم پوشی کنیم، متوجه میشیم که ظاهرا لایه ای از روی شیشه جدا شده که این لایه همون لایه پلاریزه هستش.
    نها دلیل از بین رفتن این لایه بسیار حساس ، چیزی جز تمیز کردن لنز با دست یا پارچه نامناسب نیست. متاسفانه اکثر کاربران برای تمیز کردن لنز از لباسشون استفاده میکنن.

لباس من خیلی لطیفه، شال من خیلی نرم و لطیفه، پس اشکالی نداره؟
    در جواب باید گفت بله، اشکال داره و خیلی هم اشکال داره. دلیل از بین رفتن این لایه پرز بسیار زیاد لباستونه که باعث شده احساس لطافت کنید.
    برای تمیز کردن لنز، باید فقط و فقط از دستمال میکروفایبر استفاده کرد. نه دستمال کاغذی، نه پارچه مخمل یا ساتن، فقط دستمال میکروفایبر
    .

منظور از دستمال میکروفایبر همین دستمال های عینکه؟

تقریبا همونه، اگر چه اکثر عینک فروشی ها دستمال هاشون غیر استاندارده و باید دستمال استاندارد تهیه کرد.

آیا این مشکل، تعمیرپذیر هستش؟
    مسلما خیر، با تمیز کردن یا ساییدن، فقط اون لایه بیشتر از بین میره که بدتر میشه.

دوستان توجه کنید با خمیر دندان، پولیش، خشگیر سی دی، یا هر چیز دیگه ای این مشکل حل نمیشه و فقط بدتر میشه
    این مشکل، خط افتادن نیست که بشه با خمیر دندون حلش کرد، این یک لایه است که از بین میره.

پس چه کنیم؟
    تنها راه حل این مشکل، عوض کردن درب پشت گوشی هستش.
    البته کل سری Z، بجز دو گوشی Z4,Z5؛ این شیشه از درب پشت جدا میشه و میشه عوضش کرد ولی بسیار کمیاب هستش به همین خاطر عوض کردن درب پشت گوشی،
    تنها راه ممکن هستش.
    البته راه دیگری نیز وجود داره و اونم اینه که میتونین اون شیشه رو بدون باز کردن درب گوشی انجام بدین، چطوری؟ میشه با سوزن اون شیشه رو از درب از بیرون جدا کرد و از دور ریز درب های شکسته تعمیرکاران، اون شیشه رو جایگزین لنز خودتون کنید، کمی سخته اما هوشمندانه به نظر میرسه!

دستمال میکروفایبر ندارم، چه کنیم این مشکل پیش نیاد؟

دو راه وجود داره.
    1. تهیه کنید!
    2. در فروشگاه های اینترنتی خارج از کشور، محافظی تحت عنوان محافظ گلس (درسته! همون گلس روی صفحه نمایش) شیشه دوربین گوشی های سونی فروخته میشه،
    میتونین ازون استفاده کنید یا اینکه محافظ های معمولی صفحه نمایش رو به اندازه لنزتون برش بدین و بچسبونین.

سخن آخر
    دوستان فراموش نکنن، تمیز کردن لنز فقط باید با دستمال میکروفایبر صورت بگیره!
    این مشکل با هیچ حلال شیمیایی رفع نمیشه و تنها راه ممکن تعویض شیشه هستش. تکرار میکنم، از خمیر دندون استفاده نکنید، خمیر دندون اون لایه رو کامل جدا میکنه.
    این مطلب طی تجربه ی دو ساله بنده با کلنجار رفتن با Z3 Compact در مورد این موضوع جمع آوری شده و حاصل عوض کردن سه درب پشت هستش، پس لطفا جدی بگیرید و
    بدون ذکر منبع کپی نکنید.

اگه به کارتون اومد برام یه لیوان چایی بیارید، اگه چایی نشد، رو دکمه تشکر کلیک کنید...!!!

ویرایش توسط Hossein MT : 2017_03_04 در ساعت 21:18
    ¶¶¶¶آموزش های من¶¶¶¶[لینک ها فقط برای اعضای سایت قابل مشاهده است. ][لینک ها فقط برای اعضای سایت قابل مشاهده است. ]
    [لینک ها فقط برای اعضای سایت قابل مشاهده است. ]
    [لینک ها فقط برای اعضای سایت قابل مشاهده است. ]

محل تبلیغات
    کاربر سایت
    m_zar93 آواتار ها

ميانگين پست در روز
    0.01
    Xperia-Ion Android4.1.2
    5 تشکر در 5 پست
    میانگین حضور
    12 ثانيه

Title Icon

ولی من دیده بودم یکی از دوستام که مثل من z2 داشت و لنزش خش خشی شده بود گوشی رو برد تعمیراتی و وقتی آورد خیلی خوب شده بود، گفت با یه موادی تمیز کرد و ۷ تومن گرفت
    تشکر شده توسط :
    promise

کاربر طلایی
    s4eecl261 آواتار ها

ميانگين پست در روز
    0.45
    مدل رام
    رسمی
    Xperia-Z1 Android5.0.2
    385 تشکر در 218 پست
    میانگین حضور
    32 ثانيه

Title Icon

سلام دوستان گل من .اقایون یه مشکلی برای من پیش اومده که لنز گوشیم خط ورداشته الان خیلی تار نشون میده پشتشو باز کردم بدون لنز استفاده کردم عالللللی بود .الان یه پیشنهاد بهم بدین که خطو بردارم قبلا یکی بود راهشو گذاشته بود الان هر چقد گشتم نبود اگه میدونید کدوم بخشه لینکشو بهم بدین اگه راهی نو میدونید بازم بگید خلاصه بگین اعصابمو خراب کرده از وقتی کیفیت واقیشو دیدم فقط میخوام درستش کنم

گوشی من زد وان

تشکلر
    تشکر شده توسط :
    promise

کاربر منتخب
    promise آواتار ها

ميانگين پست در روز
    0.21
    مدل رام
    رسمی نوقا خاورمیانه+ روت
    Xperia-Z5-Dual Android7.0
    623 تشکر در 252 پست
    میانگین حضور
    3 دقيقه 18 ثانيه

Title Icon

نقل قول نوشته اصلی توسط s4eecl261 نمایش پست ها
    سلام دوستان گل من .اقایون یه مشکلی برای من پیش اومده که لنز گوشیم خط ورداشته الان خیلی تار نشون میده پشتشو باز کردم بدون لنز استفاده کردم عالللللی بود .الان یه پیشنهاد بهم بدین که خطو بردارم قبلا یکی بود راهشو گذاشته بود الان هر چقد گشتم نبود اگه میدونید کدوم بخشه لینکشو بهم بدین اگه راهی نو میدونید بازم بگید خلاصه بگین اعصابمو خراب کرده از وقتی کیفیت واقیشو دیدم فقط میخوام درستش کنم

گوشی من زد وان

تشکلر

سلام دوست عزیز

فقط این روشی که میگم و سرکارم برای خیلی از مشتری ها با هزینه جواب گرفتم برای شماام توضیح میدم

پالیش ماشین بگیر یکم بزار روی لنز و با پنبه خیلی اروم ماساژ بده چند لحظه بعدشم تمیزش کن همین.

کاربر طلایی
    s4eecl261 آواتار ها

ميانگين پست در روز
    0.45
    مدل رام
    رسمی
    Xperia-Z1 Android5.0.2
    385 تشکر در 218 پست
    میانگین حضور
    32 ثانيه

Title Icon

نقل قول نوشته اصلی توسط promise نمایش پست ها

سلام دوست عزیز

فقط این روشی که میگم و سرکارم برای خیلی از مشتری ها با هزینه جواب گرفتم برای شماام توضیح میدم

پالیش ماشین بگیر یکم بزار روی لنز و با پنبه خیلی اروم ماساژ بده چند لحظه بعدشم تمیزش کن همین.
    دوست عزیزم ممنونم ولی یه روشی بود گفته بود با لاستیک نمی دونم دقیقا یادم نیست ولی نمی دونستم با پالیش هم هست .حالا اینو تست میکنم ببینم چطوریاست دمت گرم .نتیجه رو اینجا میگم
    تشکر شده توسط :
    promise

صفحه 4 از 4 نخستنخست ... 234

کلمات کلیدی این موضوع