:
دسترسی سریع
  • Guest
:

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: آموزش فلش زدن رام اندروئید 7 روی گوشی xa1 plus g3412

کاربر سایت
    alireza1769 آواتار ها

ميانگين پست در روز
    0.01
    Xperia-XA1-Plus Android8.0
    0 تشکر در 0 پست
    میانگین حضور
    نامشخص

آموزش فلش زدن رام اندروئید 7 روی گوشی xa1 plus g3412

سلام
    دوستان من با موفقیت رام اندروئید 7 را روی گوشی g3412 فلش زدم و اندروئید گوشی رو که 8 بود به اصطلاح downgrade کردم
    ویندوز من 7 سی و دو بیت بود و از فلش تولز ورژن 0.9.23.2 برای اینکار استفاده کردم البته این ورژن یکجا قابل دانلود نیست و شما باید اول ورژن 0.9.23.1 رو دانلود کنید و سپس پچ موجود را دانلود کرده و در دیرکتوری برنامه جایگزین فایل قبلی کنید که توضیحش در اینترنت موجود است

از ورژن 0.9.21.0 یک بار استفاده کردم که باعث سافت بریک شدن گوشی شد لذا اکیدا توصیه میکنم که از ورژن پایین تر از ورژن گفته شده در بالا استفاده نکنید این گوشی به آسانی بریک میشه و رو دستتون میمونه
    از قسمت autosync فلش تولز سینک اوتوماتیک را خاموش کنید و روی سینک دستی قرار بدین
    پچ پیش فرض فلش تولز رو از پوشه c/users/name/.flash tool/devices با نام g34xx رو حذف کردم و پچ موجود در فروم xda رو جایگزین کردم
    بعد از نصب فلش تولز درایورهای مربوط به fast boot , flashmode رو نصب کردم سایر درایورها رو نصب نکردم مسیر درایورها در c/flash tools/drivers بود
    قبل از فلش در حالی که فلش تولز بسته بود و اجرا نشده بود گوشی رو خاموش کرده و با ولوم پایین به کامپیوتر وصل کردم تا ویندوز درایور somc را نصب کنه و پیام موفقیت نصب رو بده
    رام دانلودی من 48.0.1.a.99 بود مربوط به کشورهای مشترک المنافع که بعد از دانلود ابتدا به نسخه 48.0.1.a.117 و سپس 48.0.1.a.131 که آخرین بیلد نامبر اندروئید 7 این گوشی بود به صورت ota آپدیت کردم این ورژن فلش تولز بالاتر از بیلد نامبری رو که گفتم ساپورت نمیکنه و حتما باید ورژن 48.0.1.a.99 یا بیلد های پایین تر دانلود بشه لازم میدونم اضافه کنم که این رام در شروع گوشی بعد از فلش زبان فارسی نداره ولی بعد از راه اندازی هم گوشی و هم کیبورد فارسی داره که باعث تعجب بنده شد
    میتونین رام اندروئید 7 خاورمیانه رو از سایت samsony.net دانلود کنید من دیر این رامو دیدم ولی دانلود و تست کردم مشکلی نداشت فقط چون فایل های ta داخل رام موجوده باید نهایت دقتو داشته باشین هیچ فایلی با پسوند taنباید فلش بشه بالاخص فایل cust reset که اگه این فایلو فلش کنین این گوشی هارد بریک میشه و باید بندازینش دور ضمنا این فایل دومی داخلش اسکریپت نداره و خود فلش تولز قبل از شروع از شما میپرسه که آیا از اسکریپت استفاده کنه یا نه که بله رو باید انتخاب کنین این فایل دومی با پسوند زیپ میاد که فایل فلش اصلی با پسوند اف تی اف داخلشه از نرم افزار win 7zip برای اکسترکت استفاده کنین و از winrar استفاده نکنین
    یه چند مورد خطا در حین فلش مشاهده کردم مثل نبود فایل لودر و قسمتی که مربوط به پارتیشن های ta بود ولی گوشی در پایان با موفقیت بالا اومد
    فلش در حدود 10 دقیقه طول کشید
    لینک پچXperia XA1 Plus Flashtool fsc Script | Android Development and Hacking
    به نظر من رام 7 پایدارتر و بدون خطا نسبت به رام 8 می باشد
    رام دانلودی هیچ فایلی با پسوند ta نباید داشته باشه و نیز فولدر بوت باید داخل رام باشه یه فایل به نام boot delivery.xml هم باید داشته باشه فقط در پوشه بوت یه فایل با پسوند ta داره و نیز داخل رام یه فایل اسکریپت هم موجوده
    لینک رامStackPath
    قبل از وصل کردن گوشی برای امتحان در صفحه انتخاب رام در فلش تولز گزینه simulate را تیک بزنید تا فلش تولز مراحل فلش را بدون اتصال گوشی شبیه سازی کنه تا ببینید مراحل به درستی پیش میره در شبیه سازی نکته مهم اینه که فلش تولز به گزینه پروسس سیستم سین برسه و حدود 2 دقیقه در این گزینه بمونه حدود 6 خطا باید بده که خطای اصلی در نبود فایل لودر هست و 5 تا هم در بعد از پروسس سیستم سین میده در بخش های پارتیشن های ta بعد از شبیه سازی مراحل فلش را با گوشی میتونید انجام بدین
    در پایان به حضور دوستان میرسانم اینجانب مسئول خراب شدن گوشی های انها در نتیجه اقدام به فلش نمی باشم
    باز سئوالی بود در خدمت هستم
    ویرایش توسط alireza1769 : 2018_12_19 در ساعت 11:05

کاربر سایت
    alireza1769 آواتار ها

ميانگين پست در روز
    0.01
    Xperia-XA1-Plus Android8.0
    0 تشکر در 0 پست
    میانگین حضور
    نامشخص

Title Icon

با پچ خودش هم امتحان کردم جواب داده مشکلی نیست البته بعد از نصب باید منتظر تمام شدن سینک فلش تولز بمونین

• کلمات کلیدی این موضوع