قفل دیجیتال از دسته تجهیزات مدیریت و کنترل ورود و خروج و کنترل تردد است که در جوامع مدرن و امروزی در عین زیبایی، سادگی عملکرد، هوشمندی و هماهنگی با اصول دکوراسیون امرزوی، برای حفظ امنیت منازل و آپارتمان های مسکونی و محیط های کاری و مراکز تفریحی ورزشی از سوی شرکت های معتبر تجهیزات دیجیتال امنیتی به بازار ارئه شده اند. قفل های دیجیتالی زیبا و درب های ضد سرقت امن در کنار یکدیگر و همراه با سایر تجهیزات امنیتی و سیستم های حفاظتی و سیستم های هوشمند سازی، امنیت را به همراه تکنولوژی های روز دنیا ارائه می دهند. در این میان کمپانی های بزرگی همچون سامسونگ، گیتمن و میلره به عنوان برخی از معتبرترین برندهای حال حاضر تولید کننده قفل های الکترونیکی دیجیتال و قفل الکترونیکی خود را با بهترین کیفیت و کارایی از طریق فروشگاه اینترنتی پاساک در ایران عرضه می دارند.

قفل های الکترونیکی و دیحیتال محصولاتی می باشند که بر روی انواع درب های ورودی ساختمان نصب میشوند که باعث افزایش امنیت، سهولت در عبور و مرور و افزایش زیبایی و جلوه دادن به ساختمان های مدرن امروزی میشود. این نوع محصولات در برند ها و مدل های متنوعی در بازار عرضه میشوند که میتوان این مدل ها را به دسته های ذیل تقسیم بندی نمود:

قفل های دیجیتال هتلی:
این نوع قفل های دیجیتال متناسب با نیاز هتلداری ساخته شده اند و نحوه کارکرد این نوع محصولات به گونه ای است که قفل دیجیتال به صورت اتصال به یک دستگاه کارت خوان که معولا در لابی هتل کار گذاشته می شود متصل می شوند و تمامی کارهای قفل از طریق دستگاه کارت خوان در لابی هتل صورت می گیرد.

قفل اثر انگشت مخصوص خانه های مسکونی و ادارات :
این نوع قفل های دیجیتال در دو نوع قفل الکترونیک دیجیتال سلطنتی یا کلاسیک و قفل الکترونیکی دیجیتال مدرن در بازار عرضه میشوند که این قفل های دیجیتال با باطری قلمی کار می کنند و نیازی به هیچ دستگاه جانبی برای شناسایی و تعویض رمز و اثرانگشت ندارند و فقط صاحب قفل میتواند این کار را انجام دهد.