:
دسترسی سریع
  • Guest
:

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مشکل عجیب خاموش شدن گوشی Z Ultra (سالم هست بریک نشده)

کاربر سایت
    A_l_i آواتار ها

ميانگين پست در روز
    0.23
    0 تشکر در 0 پست
    میانگین حضور
    نامشخص

Title Icon مشکل عجیب خاموش شدن گوشی Z Ultra (سالم هست بریک نشده)

سلام دوستان عزیز
    وقت تون بخیر

راستش من خیلی توی انجمن های فارسی و انگلیسی سرچ زدم به نتیجه ای نرسیدم آخرش تصمیم گرفتم عضو شم و از اساتید این انجمن خوب و تخصصی سوال کنم
    قبل از هرچیزی اشاره کنم که گوشی سونی Z ultra من مشکلی نداشت این اواخر یکم زود شارژ تموم می کرد (فکر کنم از برنامه های زیاد بود) تصمیم داشتم ریست فکتوری کنم که این مشکل پیش اومد

مشکل اصلی:
    زده بودم شارژ گوشی روشن بود خاموش کردم بهتر شارژ شه، اومدم روشن کنم دیدم روشن نمی شه!! LED شارژ گوشی هم عکس العملی نشون نمی داد!
    - قابل ذکر هست پورت Micro Usb گوشی چند وقت پیش بود خراب شده بود دیگه برای تعمیر نبردم و از کابل مغناطیسی یا مگنتی برای شارژ استفاده می کردم

خب گوشی بعد از چند روز ور رفتن و بعد از 3-4 ساعت تو شارژ موندن LED قرمز شارژش روشن شد و بعد از 1-2 ساعت هم روشن کردم اوکی بود ولی باز خاموش شد!
    بردم بیرون یکی دو نفر تعمیرکار چک کردن گفتن گوشی بریک شده قابل برگشت نیست!! گوشی هیچ عکس العمل یا ویبره ای نداشت!!

نسخه اندروید (بعد از ریست فکتوری): 5.1.1
    نسخه کرنل: 3.4.0
    بیلد نامبر: 14.6.A.1.236

اما موضوع اصلی اینجاست که من آوردم خونه پشت گوشی رو باز کردم همه کابل ها و دیوایس ها رو چک کردم، بر حسب تصادف وقتی دستم روی دکمه پاور بود زدم شارژ و گوشی روشن شد

همه چی اوکی بود، از گوشی بک آپ گرفتم اطلاعاتم رو منتقل کردم روی مموری کارت و حتی گوشی رو ریست فکتوری کردم! گوشی هم تا 100% شارژ شد و LED سبز شد که از شارژ جدا کردم دوباره خاموش شد!! کاشف به عمل اومد گوشی فقط از طریق پورت مگنت شارژ شه و قبل از اتصال به شارژر دکمه پاور نگه داشته شه روشن می شه!!الان هم گوشی با همون شیوه روشن می شه و درست کار می کنه ولی با جدا شدن صفحه کم رنگ و تار می شه و خاموش می شه!!

احتمال اول:
    خب احتمال اول باطری بود، باطری رو خارج کردم از مدار و زدم شارژ > با زدن دکمه پاور گوشی تک ویبره زد و روشن نشد! تصور می کنم گوشی خالی باشه این طور می شه
    دکمه قرمز کنار پورت سیم کارت رو نگه داشتم، گوشی 3 تا ویبره زد حتی 120 ثانیه هم نگه داشتم
    ولی پورت Micro Usb در این حالت می زدم شارژ LED قرمز به صورت چشمک زن خفیف (انگار قوی ضعیف شه یا اتصالی داشته باشه) روشن می شد بعد یه مدت خاموش می شد
    عکس العمل های گوشی بدون باطری اوکی بود پس یه باطری اصلی خرید کردم > ولی مشکل رفع نشد (هرچند احتمال داره باطری خریداری شده تخلیه باشه؟!)

احتمال دوم:
    پورت Micro Usb سولفاته شده یا اتصالی داره و خراب شده؟ تعویض شد ولی تاثیری نداشت. هرچند نمی دونم تعمیر کار با چه کیفیتی این کار رو انجام داده و برد رو با تینر یا الکل سفید تمیز کرده یا نه؟

احتمال سوم:
    دکمه پاور یا فلت دکمه پاور مشکل پیدا کرده یا اتصالی داره؟ که ظاهرا کابل فلت پشت گوشی یک پارچه هست ونمی شه کاریش کرد

احتمال چهارم:
    در مواردی که گوشی مشکل شارژ شدن داره همیشه پای یک IC پاور یا تغذیه در میان هست؟ در این مورد تعمیرکار می گه IC پاور همراه پردازنده گوشی هست و باید برد گوشی تعویض شه؟؟ درست می گن؟؟ یعنی یک IC به تنهایی قابل تعویض نیست؟
    تا جایی که می دونم تعویض برد هم دردسر داره و ممکن هست بعدا گوشی مشکلاتی مثل ریست شدن یا کار نکردن تاچ و ... داشته باشه

احتمال پنجم یا آخر:
    در نهایت خودم تصوری که دارم گوشی سخت افزاری اوکی هست و نیاز داره رام اصلی دوباره ریخته شه یا گوشی فلش شه؟ سکته قلبی کرده یا احیا می خواد؟

تا نظر شما دوستان چی باشه؟ ممنون می شم راهنمایی بفرمایید
    راستی بخش Safe Mode یا Recovery گوشی کجاست چطور می تونم برم؟
    ببخشید طولانی شد شاید یکی دیگه از کاربران هم مشکل من رو داشته باشه ولی مثل من وقت نگذاشته باشه برای گوشی
    با تشکر
    ویرایش توسط A_l_i : 2019_05_16 در ساعت 17:55

کاربر سایت
    A_l_i آواتار ها

ميانگين پست در روز
    0.23
    0 تشکر در 0 پست
    میانگین حضور
    نامشخص

Title Icon

یعنی تابجال کسی مورد مشابهی براش پیش نیومده؟
    اکثر گوشی های سری Z رفتار مشابهی دارن قرار نیست حتما مورد شما Z ultra باشه

• کلمات کلیدی این موضوع