وایت برد شیشه ای که اخیرا استفاده از آنها بسیار متداول شده است، در طی فرایندی خاص ساخته می شوند که از آنها به عنوان گلس برد نیز یاد می کنند و در بسیاری از مراکز و مکان ها مورد استفاده قرار می گیرند.
گلس برد ها در رنگ بندی های مختلف برای دکوراسیون یا ابزار آموزشی مورد استفاده قرار می گیرند. همانطور که از نام گلس برد بر می آید، از شیشه ساخته می شود.
یا حتی در برخی از مواقع برای استفاده دوباره از وایت برد های بی کیفیت روی آنها شیشه نصب می شد تا به این ترتیب از رنگ سفید وایت بردها نیز استفاده کنند.
استفاده از شیشه به این صورت باعث شد تا گلس برد ها تولید شوند. اما باید گفت هر شیشه ای برای گلس برد ها مناسب نیست و باید طی فرایند های مختلف و بر اساس اصولی خاص در کارخانه ها و کارگاه ها تولید شوند.
شیشه به دلیل جنس و ماهیتی که دارد، شکننده و منعکس کننده نور است. همچنین شفافیت شیشه باعث می شود نوشته ها روی آن کیفیت و دید خوبی نداشته باشند. به همین دلیل لازم است کار هایی روی شیشه انجام شود تا برای نوشتن و مصارف دیگر مورد استفاده قرار بگیرد.در ابتدا باید شکنندگی بر طرف شود. در بسیاری از شرکت ها از گلسبرد ها علاوه بر نوشتن برای دکوراسیون و جداسازی اتاق ها نیز استفاده می شود. به همین دلیل نیاز است جنس وایت برد شیشه ای طوری باشد که در برابر ضربات سبک مقاومت کند. همچنین شیشه ها باید در برابر حرارت و ضربات دیگر نیز مقاوم باشند زیرا شیشه ها برای ساخته شدن این محصول باید فرایند های مختلفی را تحمل کنند در صورتی که مقاومت کافی نداشته باشند در طی ساخت می شکنند.


itekboard.com