بطور کلی ورق های فولادی به دو شکل فروخته می شوند ، یکی به صورت ورق های برش خورده و دیگری به شکل رول که به کویل نیز معروف است.
ورق ها به دو روش تولید می شوند: نورد گرم و نورد سرد ، محصول نهایی روغن نورد سرد و ورق های گالوانیزه است که هر کدام به دسته های مختلفی تقسیم می شوند. در این پست انواع مختلفی از ورق های سیاه را بررسی خواهیم کرد. همچنین به صفحه محصول در این سایت برای آخرین قیمت های ورق سیاه مراجعه کنید.
انواع ورق سیاه
مشخصات ورق ST۳۷
ST۳۷ یکی از پرکاربردترین ورق های سیاه در صنعت ساخت و ساز است. این نوع ورق از کربن کم و به همین دلیل استحکام بالایی برخوردار است و به همین دلیل از استحکام بالایی در مصارف ساختمانی استفاده می شود.
به دلیل دارا بودن کربن کم ، این نوع ورق بسیار جوش پذیر بوده و برای ساخت مقاطع فولادی متشکل از دو بخش مانند تیرها ، پروفیل ها ، گل میخ و گوشه ها مناسب است.
ضخامت متوسط ​​این ورق بین ۱.۶ تا ۱۶ میلی متر است و هر ضخامت ورق ST۳۷ کاربرد خاص خود را دارد. و بسته به وزن و ضخامت ورق خریداری شده ، به طور طبیعی قیمت ورق ST۳۷ متفاوت خواهد بود.

ورق سیاه ST۵۲
نوع دیگر از ورق های ساختمانی و صنعتی ورق ST۵۲ است که در صنایع ساخت و ساز و صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. از ویژگی های خاص ورق ST۵۲ مقاومت بسیار بالای آنها در برابر خم شدن ، پیچ خوردن و تحمل وزن است.
به دلیل اینکه این ورق از عناصری مانند سیلیکون و منگنز ساخته شده است. بسیار بادوام است و برای ماشینکاری بسیار مناسب است.
از این نوع در برنامه هایی مانند: پل ها ، ساخت راه آهن ، ماشین آلات سنگین و قطعات صنعتی استفاده می شود ، این ورق در اندازه های ۱.۵ * ۶ متر و ۲ * ۶ متر در بازار ایران موجود است.