سلام، به این قسمت از مجموعه آموزش های والاوید خوش آمدید. این قسمت از آموزش به حذف پس زمینه فیلم در افتر افکت می پردازیم.

1.ابتدا افترافکت را باز میکنیم.
2. در پنل Project کلیک راست کرده و از بخش Import گزینۀ فایل را انتخاب میکنیم.
3. فیلم آلفا موردنظرتان را انتخاب کرده و گزینه Import را انتخاب کنید.
4.در قسمت پنلِ Project، روی فیلمی که انتخاب شده، کلیلک راست میکنیم و گزینۀ New Comp from Selection را انتخاب میکنیم.
5. همانطور که میبینید، فیلم در Composition ظاهر میشود. نیمۀ اول فیلم، خود سوژه قرار دارد و در نیمۀ دوم فیلم، سوژه بهصورت سفید قرار میگیرد.
6. روی فیلم که درTimeline وارد شده کلیک میکنیم و سپس از منوی Edit، فیلم را کپی می کنیم.
7. نشانگرِ Timeline را در جایی قرار میدهیم که نیمۀ دوم فیلم شروع میشود. میخواهیم فیلم بالایی فقط آلفاچنل باشد(یعنی نیمۀ دوم فیلم) و فیلم پایینی فقط سوژه باشد(یعنی نیمۀ اول فیلم)
8. نشانگرِ موس را را در ابتدای فیلم بالا قرار داده و میکشیم و با ثابتنگهداشتن کلیدShift، برش فیلم را در محل نشانگر قرار میگیرد.
9. برای فیلم زیرین مانند مرحلۀ قبل: موس را در پایان فیلم زیرین قرار میدهیم و میکشیم و با ثابتنگهداشتن کلید Shift، برش فیلم در محل نشانگر قرار میگیرد. مشاهده میشود که فیلم بالایی آلفاچنل و فیلم زیرین سوژه اصلی است.
10. فیلمِ بالا را با موس طوری جابهجا میکنیم که با ثابت نگهداشتن کلید Shift، فیلم بالایی دقیقا موازی فیلم زیرینش قرار بگیرد.
11. در قسمتTrack Matte که باعنوان TrkMat در بالای فیلم نمایش داده شده منوی آن را باز میکنیم و از آن گزینۀ Luma Matte را انتخاب میکنیم.

به همین راحتی! اگر دوست داشتید می توانید دیگر مقالات آموزشی والاوید را در مجله تخصصی والاوید دنبال کنید.