استفاده از اپلیکیشن ها مدتی است که در میان کاربران بسیار محبوبیت پیدا کرده است. آنها قادرند که به طیف وسیعی از نیازهای کاربران در کوتاه ترین زمان و بهترین حالت پاسخگو باشند. به همین دلیل فرصت مناسبی برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ فراهم شده است که با هدف جذب مشتریان بیشتر و توسعه کسب و کارشان اقدام به طراحی اپلیکیشن موبایل خود کنند. در ابتدای کار یکی از سوالاتی که برای این دسته از افراد ایجاد می شود قیمت طراحی اپلیکیشن می باشد. در ادامه سعی داریم تا شما را با موارد تاثیرگذار در این زمینه آشنا کنیم.
در ابتدا سیستم عامل و پلتفرمی که قصد ساخت اپلیکیشن برای آن را دارید اهمیت دارد. بطور معمول گوشی های موجود در بازار از دو سیستم عامل اندروید و ios تشکیل شده اند. تعرفه طراحی اپلیکیشن موبایل هر کدام از این دو متفاوت می باشد. به علت کمتر بودن برنامه نویسان زبان swift و دستمزد بیشتر آنان همینطور هزینه بالای ابزار و وسایل توسعه اپ های ios ، قیمت طراحی اپلیکیشن ios نسبت به اندروید بیشتر می باشد.
مورد دیگر به طراحی رابط کاربری اختصاصی و استفاده از انیمیشن های ویژه برای ظاهر اپلیکیشن مربوط می شود. در اینجا دو مبحث رابط کاربری مناسب و تجربه کاربری به هنگام استفاده اهمیت پیدا می کند. در مرحله نخست این ظاهر اپلیکیشن شما می باشد که برای کاربر به نمایش در می آید ، مرحله بعد راحتی و سهولت در هنگام کار با برنامه و تجربه ای که بدست می آورد مربوط می شود. اگر در این زمینه توجه ویژه ای صورت بگیرد باعث خواهد شد که کاربر در دفعات بعد نیز تمایل به استفاده از اپلیکیشن شما را داشته باشد.
مورد نهایی که نقش بسیار پر رنگی در هزینه طراحی اپلیکیشن موبایل خواهد داشت ، امکانات ویژه و منحصر به فردی است که در طراحی اپ شما گنجانده خواهد شد. این مورد با توجه به نوع کسب و کار شما ، تیپ مشتریان و نیازهایی که احساس می کنید انتخاب می شود. امکاناتی نظیر قابلیت ثبت نام برای کاربران و ایجاد حساب کاربری، استفاده از دوربین موبایل و دسترسی به گالری، قابلیت ارسال پیام، استفاده از GPS و مسیریابی، چند زبانه بودن اپلیکیشن و موارد بسیاری از این دست را شامل خواهد شد.