تا به حال شنیدهاید که خودروی صفر هم تعویض یا رنگشدگی داشته باشد؟ ما مواردی را دیدهایم که حتی خودروی صفر گران قیمت هم دارای رنگشدگی یا تعویضشدگی است. در ویدئو زیر کارشناس همراه مکانیک با کارشناسی خودرو هایما s7 به شما نشان میدهد که چگونه حتی دستگاه تست رنگ هم نمیتواند تعویضی فابریک خودرو را تشخیص دهد؛ که این تعویض درب باعث ضرر 20 میلیون تومانی خریدار شده است!

Loading the player ...


(اگر ویدئو لود نشد، آن را از اینجا ببینید)

چرا کارشناسی خودرو برای خرید خودرو ضروری است؟

همانطور که در ویدئو دیدید، حتی خودروی صفر هم ممکن است ایرادات جدی ای داشته باشد، چه برسد به خودروی دست دوم و کار کرده که ممکن است تصادفات سنگینی را نیز تجربه کرده باشد. در صورتی که خودروی دست دوم مورد نظر را کارشناسی نکنید، ممکن است میلیون ها تومان ضرر کنید؛ طوری که تعویض کاپوت سانتافه در حال حاضر حدود 80 میلیون تومان از قیمت آن را کاهش میدهد و اگر سانتافه ای با کاپوت تعویضی بخرید و ندانید، 80 میلیون تومان ضرر سنگین خواهید کرد! این موضوع برای تمام خودروهای بازار صدق میکند، چه خودروهای داخلی و چه خارجی و لوکس.

کارشناسی خودرو شامل چه مراحلی است؟
در کارشناسی خودرو، مواردی همچون فنی، موتور، گیربکس، بدنه، شاسی، جلوبندی، لاستیک، آپشن و… با دقت توسط کارشناسان حرفهای بررسی میشوند. در مرحلهی اول، پس از کارشناسی رنگ خودرو و بررسی نقاط مذکور، کیلومتر و میزان کارکرد خودرو، و در نهایت تست دیاگ و تست رانندگی گرفته میشود. سپس کارشناسان باید گزارشی مکتوب و رسمی از بررسی خودرو تحویل میدهد و بر اساس آن خودرو را قیمتگذاری کنند.

آیا کارشناسی خودرو در هنگام خرید، صرفه اقتصادی دارد؟
ممکن است فکر کنید که شما برای خرید خودرو، حداقل 3 تا 5 خودرو را بازدید خواهید کرد تا بتوانید تصمیم بگیرید. اگر بخواهید برای هر کدام از این خودروها هزینه کارشناسی پرداخت کنید، عملا باید هزینه زیادی را قبل از خرید خودرو بپردازید، چه برسد به هزینه سند و پورسانت قرارداد و دیگر هزینه ها.
همراه مکانیک، یک استارتاپ حوزه خدمات خودرو، این مشکل را با تاسیس بزرگ ترین نمایشگاه خودرو کارشناسی شده، حل کرده است. تمام خودروهای نمایشگاه همراه مکانیک از قبل کارشناسی شده اند و به همراه گارانتی به فروش می رسند. پس اگر به خرید خودرو از همراه مکانیک اقدام کنید، دیگر لازم نیست هزینه کارشناسی چند خودرو را بپردازید، و در عین حال خودروی مطمئن خریداری می کنید و مطمئن هستید که سرتان کلاه نرفته است.