علائم خرابی باتری آیفون : باتری آیفون یکی از مهم ترین قسمت های سخت افزاری گوشی های آیفون می باشد . شما تا زمانی می توانید به راحتی از آیفون خود استفاده کنید که از سلامت باتری گوشی خود اطمینان کافی را داشته باشید . معمولا گوشی های هوشمند در اوایل خیلی خوب کار می کنند و هیچ نشانه ای از خراب بودن باتری در آن ها دیده نمی شود .


بعد از این که شما مدتی از گوشی خود استفاده کنید ، متوجه کاهش سرعت و عملکرد آن خواهید شد . یکی از مهم ترین مواردی که می تواند روی نوع عملکرد آیفون شما تاثیرگذار باشد ، باطری آیفون می باشد . به طور کلی می توان گفت باطری ذخیره کننده تمام انرژی مورد نیاز گوشی می باشد .


وقتی مدت زیادی از عمر گوشی گذشته باشد ، به مرور زمان عمر باتری آن هم کاهش پیدا می کند ، عوامل زیادی می تواند روی خراب شدن و کاهش عمر باطری تاثیرگذار باشد . در این مقاله می خواهیم به تمام سوالات شما در خصوص آیفون پاسخ دهیم ما در این مقاله به موارد زیر می پردازیم :


علام خرابی باتری آیفون
چگونه عمر باتری آیفون را افزایش دهیم ؟
دلیل کم شدن سلامت باتری آیفون
تست سلامت باتری آیفون
تشخیص خرابی آیفون
علام خرابی باتری آیفون
اگر فکر می کنید ، گوشی شما عملکرد خوبی ندارد و مانند قبل کار نمی کند ، بهتر است تست سالم بودن باتری گوشی را انجام دهید . این کار بسیار راحت است و شما می توانید با گذراندن چند مرحله به این پی ببرید که آیا باتری گوشی شما خراب هست یا نیست . با در نظر گرفتن موارد زیر می توانیم به خراب بودن باتری گوشی خود پی ببرید .


1-خاموش شدن ناگهانی گوشی !
در برخی از مواقع ممکن است که گوشی شما به صورت ناگهانی خاموش شود ، بدتر از آن ممکن است دیگر روشن نشود . این یکی از نشانه های خراب بودن باتری گوشی می باشد . که شما ناچار هستید ، آن را تعویض کنید .


2-تا زمانی که گوشی به شارژ است روشن می ماند !
گاهی ممکن است که گوشی شما تا زمانی که به شارژ است عملکرد خوبی داشته باشد و به خوبی برای شما کار کند ، اما به محض این که شما گوشی را از شارژ در میاورید ، خاموش می شود . در این مواقع معمولا مشکل از باتری می باشد که نمی تواند به خوبی انرژی ذخیره کند ، در این جا باز هم باید باتری تعویض شود .


3-خاموش شدن گوشی برای مدت زمان کوتاه !
گاهی ممکن است زمانی که گوشی شما به شارژ است و تماما باتری آن پر شده باشد ، شما آن را از شارژر خارج کنید ، به صورت ناگهانی باتری آن خالی شود و تمام شارژ خود را از دست بدهد . خالی شدن باتری گوشی به دلیل بازی کردن بیش از اندازه و استفاده زیاد از گوشی می باشد ولی در این مواقع که باتری بی دلیل خالی می شود یعنی نیاز به تعویض دارد .


4-داغ شدن بیش از اندازه گوشی و باتری !
گاهی اوقات ممکن است به دلیل استفاده زیاد از گوشی و یا این که به شارژ زدن آن باتری داغ کند ، که این یک مورد طبیعی است ، اما زمانی که گوشی شما بی دلیل داغ می شود و داغی قابل توجهی از خود تولید می کند ، این نیاز به تعویض باتری دارد .


5-متورم شدن باتری گوشی !
یکی دیگر از مواردی که به خراب شدن باتری اشاره می کند ، متورم شدن باتری می باشد ، زمانی که باتری شما متورم می شود و شکل طبیعی خود را از دست می دهد ، یعنی زمان تعویض آن رسیده است و نیاز به تعویض دارد .


چگونه عمر باتری آیفون را افزایش دهیم ؟
اپل جزء پرطرفدارترین گوشی هایی است که تا به الان توسط شرکت apple تولید شده است . این شرکت هر بار با تولید ios های متنوع ، سرعت و قابلیت های گوشی های خود را افزایش می دهد و آن ها را کارآمدتر می کند . با در نظر گرفتن تمام این مسائل نباید فراموش کنیم که باتری های آیفون هم طول عمر مشخصی دارند و زمانی نیاز به تعویض خواهند داشت .


گوشی های اپل از باتری های لیتیوم یونی پیروی می کنند و با همین باتری می توانند خواسته های زیادی از ما را برطرف کنند . این باطری ها روزی خراب می شوند و ممکن است عمر گوشی را کاهش دهند . در ابتدای این مقاله در مورد علائم خرابی باتری آیفون صحبت کردیم . در این جا می خواهیم به مواردی اشاره کنیم که شما با کم آن بتوانید ، عمر باتری خود را افزایش دهید . موارد زیر به شما کمک می کند تا شما عمر باتری خود را تا حدود زیادی افزایش دهید :


فعال کردن حالت Low Power به صورت دستی
راه اندازی مجدد آیفون
روشن کردن WiFi Assist آیفون
خاموش کردن اپلیکیشن هایی که استفاده نمی شوند .
آیفون را به طرف پایین نگه دارید .
اپلیکیشین ها در پس زمینه را غیر فعال کنید .
غیرفعال کردن سلام سیری آیفون
کم کردن نور صفحه نمایش
غیرفعال کردن موقعیت مکانی GPS
کم کردن زمان قفل صفحه
مواردی که نام برده شد می تواند تا حدود زیادی به شما در افزایش طول عمر باتری کمک کند . شما با فعال و غیر فعال کردن هر یک از گزینه ها می توانید به سلامت باتری و طول عمر گوشی خود کمک کنید . در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر شما را با گوشی آیفون و باتری آن آشنا کنیم .


دلیل کم شدن باتری آیفون
دلیل کم شدن سلامت باتری آیفون
شرکت اپل به طور رسمی اعلام کرد که سرعت پردازش و بازدهی آیفون ها را به دلیل مشکلات باتری کاهش می دهد . این موضوع با نارضایتی تمام طرفداران آیفون مواجه شد . به همین دلیل اپل قیمت مناسبی برای خدمات تعویض باتری آیفون در نظر گرفت و تا حدودی توانست رضایت مشتریان را جلب کند . یکی از مهم ترین مواردی که کاربران به آن توجه می کنند ، عمر مفید و سلامت باتری است که در در مورد آن صحبت کردیم اما در ادامه می خواهیم در مورد دلایل کم شدن باتری آیفون با شما صحبت کنیم .


قرار گرفت آیفون در محیط سرد
یکی از مهم ترین دلایلی که موجب کم شدن عمر باتری آیفون می شود ، قرار گرفتن آن در محیط های سرد است . کار کردن با گوشی آیفون در فضای خیلی سرد می تواند تا حدود زیادی سلامت باتری را به خطر اندازد و عمر آن را کاهش دهد ، به دلیل این که باتری آیفون لیتیوم یونی می باشد در محیط های سرد خیلی زود دشارژ می شود .


تنظیم نامناسب نور پس زمینه
به طور معمول نور صفحه نمایش یکی دیگر از دلایل کم شدن عمر باتری آیفون می باشد . نور صفحه نمایش انرژی زیادی را از دستگاه دریافت می کند و باتری بیشتری زا از دست می دهد . به همین دلیل تاثیر بسیار زیادی روی کاهش عمر باتری دارد . شما می توانید برای برطرف کردن این موضوع آیفون را در حالت Auto Brightness قرار دهید .


آنتن دهی ضعیف شبکه
در مکان هایی که آنتن دهید بسیار کم است بهتر است از گوشی خود استفاده نکنید ، چرا که باعث می شود استفاده زیادی از باتری برای آنتن دهید شود . در مکان هایی که آنتن ضعیف است بهتر است آیفون خود را در حالت پرواز قرار دهید تا عمر باتری کاهش پیدا نکند .


فعال بودن اپلیکیشن های غیرضروری
سعی کنید از برنامه ها و آپ هایی که به آن ها نیاز دارید روی گوشی خود نصب داشته باشید ، در غیر این صورت برنامه های مزاحم و ضروری می توانند میان زیادی از حجم باتری را به صورت خود به خود مصرف کنند . برخی از اپلیکیشن ها هستند که در صفحه اصلی باقی می مانند و از باتری گوشی استفاده می کنند .


تست سلامت باتری آیفونتست سلامت باتری آیفون
گوشی های آیفون به دلیل این که دارای سیستم عامل اندروید هستند ، دارای مزیت هایی برای نشان دادن عمر باتری و سلامت باتری هستند . با در نظر گرفتن این مزیت ها می توانیم به این پی ببریم که چه برنامه ها و اپلیکیشن هایی از درصد باتری بیشتری استفاده می کنند .


سلامت باتری با عمر باتری تفاوت بسیار زیادی دارد . عمر باتری مشخص می کند ، باتری با یک بار شارژ چه مدت می تواند کار کند و سرعت باتری نشان دهنده میزان کاهش عمر باتری است که با گذشت زمان مشخص می شود . شما می توانید با در نظر گرفتن دو معیار مهم به سلامت باتری آیفون خود پی ببرید .


اولین موردی که باید به آن توجه داشته باشید ، حداکثر ظرفیت باقی مانده است و دومین موردی که مورد توجه قرار می گیرد ، مجموع تعداد چرخه های شارژی که باتری مصرف می کند . طبیعتا با گذشت زمان عمر و سلامت باتری شما کاهش پیدا می کند شما باید باتری را تعویض کنید .


یکی از مهم ترین قابلیت هایی که نسخه 11.3 ios دارد این است که شما می توانید به راحتی ، سلامت باتری خود را بدون هیچ نرم افزاری بررسی کنید . شما می توانید با نصب کردن این نسخه روی آیفون خود ، از قابلیت سلامت باتری (beta) استفاده کنید . برای این که بتوانید به این قسمت دسترسی داشته باشید ، کافی است به قسمت :


Setting>Battery>Battery Health


مراجعه کنید و عملکرد و سلامت گوشی خود را بررسی کنید . توجه داشته باشید که آیفون 5s از این قابلیت پشتیبانی نمی کند ولی سری های جدید آیفون از آیفون 6 گرفته تا آیفون 11 می توانند از این قابلیت به خوبی پشتیبانی کنند . قابلیت سلامت باتری ، چیزی حدود 0 تا 100 درصد را به شما نمایش می دهد . این مقدارد هر عددی که باشد می تواند نشان دهنده سلامت باتری آیفون شما باشد . اگر سلامت باتری شما 100 درصد باشد این به این معنی است که باتری شما در سلامت کامل است و می تواند کارایی خوبی داشته باشد . برنامه های زیادی هستند که شما به کمک آن ها می توانید ، سلامت باتری خود را بررسی کنید .


منبع: رایا استور، برگرفته از مقاله علائم خرابی باتری آیفون rayastor.ir/iphone-battery-health-2