طراحی اپلیکیشن اندروید و ios از فعالیت های اصلی برای هر کسب و کار است. اپلیکیشن ها جز جدایی ناپذیر و جذاب زندگی روزمره ما شده اند. آنقدر که برای مردم داشتن اپلیکیشن یا سایت یک کسب و کار امری بسیار دلپسند و دوست داشتنی است. زیرا امروزه مردم تمایل زیادی به خریدهای الکترونیک و استفاده از ابزارهای الکترونیک مانند اینترنت و شبکه مجازی دارند. یکی از اپلیکیشن هایی که بسیار مفید و کاربردی است اپلیکیشن کتاب است.
ساخت اپلیکیشن کتاب علاوه بر اینکه مزایای بسیاری دارد و باعث اسان شدن کتاب خوانی میشود امری فرهنگی محسوب میشود. زیرا به ازای هر کتاب باید درختی بریده شود و این به ضرر محیط زیست است.

اما کتابهای الکترونیکی آمده اند که کارها را بسیار اسان کنند. مثلا دیگر نیازی نیست که برای خواندن کتاب آن را حمل و نقل کنید. با داشتن یک اپلیکیشن کتابخوان در گوشی همراه و یا تبلت خود میتوانید در هر لحظه هزاران کتاب را همراه خود داشته باشید. کتاب صوتی از دیگر گزینه های ساخت اپلیکیشن کتاب است. هنگامی که حوصله مطالعه کردن ندارید و یا درمترو و اتوبوس هستید میتوانید با گوش کردن به کتاب صوتی از خواندن یک کتاب لذت ببرید و از وقت خود استفاده مفید کنید.

یکی از مزایای اصلی کتاب داشتن منبع عظیمی از کتاب ها است. هزینه بسیار کم کتابها هم از عوامل مهم داشتن اپ کتابخوان است. از معروف ترین نمونه های اپلیکیشن های کتابخوان میتوان به فیدیبو، کتابراه و طاقچه اشاره کرد که چند سالیست که شناخته شده هستند. شما هم میتوانید یک اپلیکیشن کتابخوان مانند این نمونه ها داشته باشید. برای داشتن اپلیکیشن خوب باید به خوبی تحقیق کنید و رقبایتان را بسنجید. نیازسنجی مخاطبین نیز یکی از دلایل اصلی موفقیت یک پروژه است.

میتوانید از نکات ضعف رقبایتان استفاده کرده و نسخه بهتری از اپلیکیشن کتاب را ارائه دهید. راهکارهای خلاقانه نیز در پیروزی شما نقش بزرگی دارند. همچنین با مشورت با افراد باتجربه میتوانید ریسک احتمالی شکست در پروژه را کاهش دهید. ساخت اپلیکیشن موبایل باعث رشد تجارت شما شده و نقش مهمی در درامد زایی کسب و کار شما دارد.