روش های نماشویی


نماشویی با طناب :
امروزه روش های نوینی برای کار در ارتفاع روی کار آمده اند که در مقایسه با داربست از امنیت و محبوبیت بیشتری برخوردار می باشند. یکی از این شیوه ها شستشوی نما با استفاده از طناب می باشد که برای پاکسازی نما بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. ولی با این وجود به کارگیری داربست به منظور شستشوی نما هنوز هم بسیار رایج می باشد. نحوه انجام این گونه نماشویی به این گونه می باشد که شخص با استفاده از یک طناب که در قسمت بالایی سازه به صورت کاملا محکم و امن بسته شده است، از سازه معلق گردیده و شروع به انجام شست و شوی نما می کند. شستشوی نما با طناب دارای مزیت هایی نسبت به روش های دیگر نماشویی می باشد که به عنوان مهمترین آن ها می شود به قیمت نماشویی پایین و مقرون به صرفه اشاره نمود. چون در این روش برای پایین رفتن از ساختمان دیگر به داربست و غیره نیازی نیست. فقط در به کارگیری از طناب، نماشور بایستی تمام نکات ایمنی را رعایت نماید و از محکم و سفت بسته شدن طناب در بالا اطمینان حاصل کند.
نماشویی با بالابر :
الف) کلایمر : بالابر از جمله دستگاه هایی می باشد که برای سازه هایی با ارتفاع زیاد استفاده می شود برای مثال برای ارائه خدمات به برج ها و یا این که سدها و غیره، شخص متخصصی که می خواهد از طناب آویزان شود اول به این دستگاه وصل گردیده و سپس از بالا تا پایین ساختمان را طبقه به طبقه نماشویی می کند. این دستگاه یکی از ابزارهای نماشویی ساختمان محسوب میشود که معمولا از کارخانجات صنعتی به صورت روزانه اجاره گرفته می شود چون نگهداری، حفاظت و سرویس این دستگاه بسیار پیچیده و تخصصی می باشد و بایستی حتما از آن اطمینان کامل داشت تا خدایی نا کرده خسارات جانی به هیچ کدام از اشخاص گروه شستشوی نما وارد نشود.
ب) بالابر هیدرولیکی : بالابرها کاربردهای فراوانی در صنعت و خدمات ساختمانی دارند که به دو دسته تقسیم می شوند یکی از آنها بالابرهای جناقی پرتابل هستند که وزن کمتری را تحمل نموده و به راحتی جابجا می شوند و از نظر هزینه مقرون به صرفه تر و از حیث تعمیرات و سرویس، وقت و زمان کمتری را صرف میکنند. به بالابرهای ریلی نیز که قابلیت و امکان حمل و جابجایی راحت تری دارند و وزن بیشتری را می توانند تحمل نمایند میتوان بعنوان دسته دوم بالابرهای ماشینی اشاره نمود.
پارسیان فیدار پاسارگاد فعالیت خود را در زمینه خدمات کار در ارتفاع آغاز نمود و بهترین
شرکت نماشویی
در ایران می باشد که با یاری خداوند متعال تاکنون توانسته رشد و توسعه خوبی در حیطه کار خود در میان رقبا داشته باشد و رضایتمندی مشتریان خود را که مهمترین هدف این مجموعه می باشد تا به امروز بدست آورد. پارسیان نما با بهره گیری از نیروی های مجرب و آموزش دیده و همچنین با بکارگیری لوازم، تجهیزات و ماشین آلات روز دنیا در زمینه شستشوی نما و سایر خدمات کار در ارتفاع، توانسته بهترین نتیجه را به مشتریان خود ارائه دهد و همین امر باعث معرفی کار از طریق مشتریان خود به مشتریان جدید شده است که همین استراتژی مهمترین برنامه کار این شرکت جهت معرفی و تبلیغات می باشد.