سیستم های بازشو سایبان ها یکی از مهمترین قسمت های هر سایبانی به حساب می آید. اگر یک سایه بان از لحاظ باز شدن استانداردهای لازم را نداشته باشد قطعاً باز و بسته شدن آن دچار مشکل میشود و به راحتی قابل انجام نخواهد بود. به همین دلیل شرکت های سازنده سیستم های متفاوتی را طراحی کرده اند تا طبق استانداردهای موجود و سلیقه های مصرف کننده بتوانند سایبان خودرور طراحی و تولید کنند. در این قسمت می خواهیم سایه بان زنجیری و سایبان های سیم بکسل ای را به شما معرفی کنیم تا کسانی که آشنایی کافی با این موارد ندارند نیز بتواند اطلاعات مفیدی را در این باره کسب کنند.
سایبان یک طرفه سیم بکسلی

همانگونه که از نام این نوع سایبان ها مشخص است برای باز و بسته شدن از سیم بکسل استفاده می کنند. استحکام بسیار مطلوب سیم بکسل موجب شده است که این نوع سایبان ها دارای مقاومت بسیار مناسبی نیز باشند. سایبان های سیم بکسلی به نوعی سایبان دکوراتیو به حساب می آید زیرا از لحاظ ظاهری از برتری های بیشتری در مقایسه با دیگر سایبان ها می باشد.


سایبان های یک طرفه زنجیریسایبان های یک طرفه زنجیری از بهترین مدل های موجود در بازار به حساب می آید، زیرا این مدل از سایبان ها شامل عملکرد بسیار مناسبی بوده و باز و بسته شدن آنها به مطلوب ترین شکل ممکن انجام میشود. در این مدل از سایه بان ها اگر مراقبت های لازم صورت بگیرد. در این صورت شاهد طول عمر بسیار بالای سازه خواهیم بود. این مورد موجب میشود که سایه بان های زنجیری از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشند. چادر سایبان خودرو یک طرفه زنجیری به شکل اتوماتیک و دستی قابل تولید می باشند. بنابراین افراد می توانند متناسب با نوع نیاز خود و بودجه مورد نظر این سایبان ها را تهیه کنند.


انواع سایبان یکطرفه از لحاظ نیروی متحرکنیروی محرکه به نیروی اطلاقی می شود که کمک می کند تا سایه بان باز و بسته شود. باز و بسته شدن نرم و سریع سایه بان یکی از شاخصه های بسیار باکیفیت به شمار می آید. اغلب استفاده از از نیروهای الکتریکی و مکانیکی موجب باز و بسته شدن سایبان خودرو یک طرفه می باشد. البته که بایستی مد نظر داشته باشید که به کار گیری از نیروی الکتریکی این امکان را می دهد که کار برای مصرف کننده بسیار آسان تر شود. بدین صورت استقبال از سایه بان هایی که به وسیله نیروی محرکه الکتریکی باز و بسته می شوند در سالهای جدید بسیار بیشتر از قبل شده است.

سایبان خودرو یک طرفه مهرگستر
سایبان های یک طرفه دستیاین مدل از سایبان ها به منظور باز و بسته شدن از نیروی مکانیکی که معمولاً با دست انسان تامین می شود، استفاده می کند. هر چند که این مدل از سایبان ها از قیمت پایین تری برخوردار هستند اما دستی بودن آنها این امکان را به وجود میآورد که در طولانی مدت موجب خستگی مصرف کننده می شود. اما اغلب برای مکان هایی که قصه ای در سایه بان با قیمت ارزان تری استفاده کنیم هنوز هم این مدل سایه بان ها بهترین گزینه به حساب می آید و کارایی نسبتاً خوبی از خود نشان می دهد. اما بهتر است برای سایبان خودرو از نوع الکترونیکی استفاده شود. بهتر است مطلب نکات مهمی که برای سایبان خودرو وجود دارد را نیز مطالعه کنید.


سایبان یک طرفه برقیاین مدل از سایبان ها برای باز و بسته شدن از نیروی الکتریکی استفاده می کنند. نیروی مورد نیاز برای باز و بسته شدن سایبان ها در این مدل موتور الکتریکی می باشد که بر روی سایبان خودرو نصب خواهد شد. سایبان هایی که دارای موتور الکتریکی می باشند را سایبان اتوماتیک نیز می نامند. اتوماتیک بودن آنها به این دلیل است که برای باز و بسته شدن دیگر نیازی به نیروی دست نیست و فقط با فشار دادن دکمه های بر روی ریموت کنترل خواهند شد. موتورهای الکتریکی احتمال دارد تاثیراتی بر روی قیمت تمام شده سایبان خودرو نیز داشته باشند که این امر کاملاً طبیعی است.