همانطور که از نام این سایبان پیداست برای ایفای نقش مشابه پارکینگ می باشد. یعنی از سایبان پارکینگ استفاده می کنند تا ازماشین های خود محافظت کنند. این سایبان پارکینگ مزیت های زیادی دارد.
به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، یکی از سوال هایی که ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کند این است که چرا باید از سایبان ماشین استفاده شود؟ توجه داشته باشید که دلایلی زیادی وجود دارد برای استفاده از سایبان ماشین که در ادامه آن را برای شما شرح می دهیم.

وجود سایبان ماشین موجب می شود تا شرایط بد جوی به خودروی شما آسیب وارد نکند. و از خودروی شما در برابر هر گونه برف و باران و پرتاب سنگ یا هر چیز دیگر بر روی آن؛ حفاظت می کند و شما دیگر لازم نیست نگران خودرو خود باشید.
علاوه بر این مواری که در بالا ذکر شد، نور آفتاب به مرور زمان به رنگ بدنه ی خودرو آسیب وارد می کند و از بین می برد. همین امر موجب می شود که هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری خودرو بسیار زیاد شود. بنابراین با این وجود شما از خرابی بدنه و استهلاک خودرو در زمستان هم در امان نخواهید بود. زیرا سرما و یخ و برف به بدنه و موتور آسیب وارد می کند. در روز هایی برفی هم اگر سایبان ماشین وجود نداشته باشد، تمام سطح ماشین را برف خواهد گرفت و تقریبا استفاده از ماشین غیر ممکن می شود.
شما می توانید از شرکت های معتبر در هر جای ایران سایبان با قیمت مناسب را برسی کنید و سپس سایبان ماشین مورد نیاز خود را سفارش دهید. و اما سایبان ماشین چیست؟
مقاومت بالای سایبان ماشین بدون پایه
یکی از نکات مهمی که درباره این سایبان ها وجود دارد این است که، این محصول با آب و هوای محل زندگی شما سازگاری دارد. نکته یا که باید شما به آن دقت کنید، این است که در هنگام خرید این محصول باید همه ی موارد را در نظر داشته باشید. در هنگام خرید همه ی موارد را در نظر بگیرید. سعی کنید بهترین چتر و اسکلت را انتخاب کنید. کشور زیبای ما از تنوع آب و هوایی زیادی در شهر های مختلف برخوردار است. به عنوان مثال شهری در تمام ایام سال باران دارد ولی شهری دیگر در بیشتر روزهای سال آفتابی است. به همبن خاطر پایداری چادر سایبان در شرایط مختلف؛ متفاوت است و بایستی به جنس آن توجه کرد.
به عنوان مثال اگر شما در شهری زندگی می کنید که تمام ایام سال هوایی بارانی و مرطوب دارید؛ باید برای انتخاب پارچه ی چتر خود این موارد را در نظر بگیرید، تا چتری متناسب با هوای بارانی و مرطوب نصب کنید. یا اگر مثلا در شهری که بیشتر ایام سالش آفتابی می باشد، زندگی می کنید. بهتر از چتر های متناسب با هوای آفتابی استفاده کنید.
مورد دیگری که در زمان خرید باید به آن توجه کنید این است که ابعاد و اندازه های محل نصب را بدانید. شما می توانید برای اندازه گیری محل از نیروی های شرکت استفاده کنید. بهتر است بدانید که سایبان ماشین به اندازه کافی محکم می باشد و محل بسیار مناسبی را برای پارک خودروی شما ایجاد می کند. این مورد علاوه بر اینکه از خودرو در برابر آفتاب محافظت می کند. سایبان ماشین مانع تابش مستقیم اشعه های مخرب نور آفتاب می شود و همین طور اجازه عبور رطوبت را به هیچ عنوان نمی دهد. همین طور مطمئن باشید که هیچگاه بر روی چادر سایبان پوسیدگی و قارچ را مشاهده نخواهید کرد.
یک نوع سایبان در بازار ها وجود دارد که سایبان اتوماتیک نام دارد. این سایبان ها بدون دخالت دست این امکان را دارند تا باز و بسته شوند. تنها با یک ریموتمی توان آنها را باز و بسته کرد. شما می توانید در زمان هایی که ماشین اتان در حیاط وجود دارد سایابن را باز کنید و در دیگر ساعات روز که ماشین در داخل حیاط نیست، سایبان را جمع کنید و از نور آفتاب و روشنایی استفاده کنید.
منبع:
سایبان ماشین