در این مطلب قصد داریم شما را با تری دی پنل ها به طور کامل آشنا کنیم و اطلاعات لازم درباره ی مزایای تری دی پانل ها را دراختیار شما قرار دهیم. ابتدا بهتر است بدانیم که اصلا تری دی پانل چیست و چه کاربردی د ارد؟ تری دی پانل در واقع دیوار پیش ساخته است.

ابتدا بهتر است بدانیم که اصلا تری دی پانل چیست و چه کاربردی د ارد؟ تری دی پانل در واقع دیوار پیش ساخته است که از دو بخش هسته یعنی عایق پلی استایرن نسوز یا همان یونولیت و شبکه های پیش جوش فولادی یا همان مش تشکیل شده است. این محصول توسط مفتول های فلزی به شکل خرپا به یکدیگر وصل می شوند. بعد از نصب پانل ها از بتن پاشی روی آن استفاده می شود که در واقع این محصول تلفیقی از دو شبکه فولاد و بتن است که همین موضوع موجب شده مقاومت و استحکام بسیار بالایی ایجاد کند.
کاربرد تری دی پنل
تری دی پنل توانستند به راحتی جای دیوارهای آجری و سفالی را بگیرند. این محصول سیستم مناسبی برای کف، سقف و بام می باشد. تری دی پانل ها در ساختمان ها و ویلاهایی که تا دو طبقه هستند می توانند بدون وجود اسکلت نصب شوند و در ساختمانهای مرتفع نیز به طور مختلط با سیستم قاب بندی یا فلزی قابل استفاده می باشند. علاوه بر ساختمان ها از آنها می توان در سوله های صنعتی، سردخانه ها، سیلور ها و همینطور اماکن ورزشی استفاده کرد.
مقایسه دیوار آجری و پانل
بیشترین کاربردی که این محصول میتواند داشته باشد در ساختمانهای مرتفع است. زیرا در ساختن ساختمان های بسیار بلند یکی از مواردی که می تواند مفید باشد کاهش وزن مصالح است. که با استفاده از تری دی پانل دستیابی به این مزیت مقدور می گردد. چون که وزن یک متر مربع دیوار آجری که برابر با ۲۲ سانتی متر است همراه با ملات ماسه سیمان، بیش از ۴۵۰ کیلوگرم می باشد؛ در صورتی که یک متر مربع دیوار پانلی کمتر از ۱۵۰ کیلوگرم وزن دارد. بنابراین استفاده از پانل ۳d در ساختمان های مرتفع وزن آن را به طور چشمگیری کاهش میدهد. قیمت تری دی پنل نیز مقرون به صرفه است.
واما ۳d پانل چیست و چه کاربردی دارد؟
پانل های فوم این امکان را دارند که در ساختمانهای یک یا دو طبقه بدون بکارگیری از اسکلت فلزی بنا شود و به عنوان دیوارهای باربر تقسیم شوند و سقف از آنها بهره بگیرد. علاوه بر این موارد از تری دی پانل ها میتوان در اجرای دیوارهای بلند سالن های سوله و آشیانه های هواپیمایی نیز استفاده کرد.
منبع: تری دی پانل