قیمت تری دی پانل
در ابتدا به شکل مختصر شرح میدهیم که تری دی پانل چیست این پانل 3d دارای دو صفحه ی شبکه ی جوش شده میباشد که از جنس فولاد است. در میان آنها یک هسته عایق (فوم پلی استایرن) ما بین آن قرار دارد.
دو صفحه ی فولادی به وسیله ی یکسری خرپای میله ای بهم متصل میشوند. پس از نصب تری دی پانلها در محل مورد نظر، بتن از دو طرف و همین طور روی آنها پاشیده میشود و به یک دیافراگم صلب تبدیل میشود. تا اینجا با کلیات تری دی والها آشنا شدید در ادامه شما را با صفر تا صد قیمت تری دی پانلهای دیورای آشنا خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.
بنابراین متوجه شدید که قیمت پانل 3d به عواملی مثل اندازهها و میزان ضخامت و همین طور حمل و نقل و نصب آن بستگی دارد.

در ساختمانهای مسکونی چه مدل دیوار تری دی پانل بهتر است؟
برای دیوارهای سوله و سازههای بسیار مرتفع چه نوع پانل 3d مناسب تر است؟
برای ساختمانهایی که ضریب اهمیت زیادی دارند مانند بیمارستان، دانشگاه، مدرسهها تری دی پانلی که به کار میبریم باید چه مشخصاتی داشته باشد؟
یک باور بسیار غلط در بین تعدادی از معماران ساختمان وجود دارد که گمان میکنند هر چه میزان ضخامت عایق فوم بیشتر باشد، مقاومت آن بیشتر میشود. در صورتی که اینطور نیست و عایق فوم همانگونه که از نامش مشخص است نقش عایقها را دارد و تاثیری در افزایش مقاومت ندارد، در ضمن اگر ضخامت آنها از یه اندازه ای بیشتر شود، نه تنها نقاومت افزایش پیدا نمی کند، بلکه موجب کم شدن مقاومت دیافراگرام بتن مسلح 3d پانل نیز میشود.

دلیلش این است که منتقل کنندههای تنش برشی که خرپاهای فولادی موجود در دو طرف پانل را به هم وصل میکنند. نمی توانند نیروی بین دو ایه را به درستی انتقال دهند تا سیستم پانل 3d عملکرد بسیار خوبی را داشته باشد.
مناسبترین ضخامت عایق ما بین 4 تا 10 سانتیمتری میباشد که ما لیست قیمتها را بر طبق همین مورد مرتب کرده ایم. پانلها معوولا دارای دو مدل یعنی درجه یک و معمولی هستند که در ادامه شما را با آنها بیشتر آشنا خواهیم کرد.
نکته ی بسیار مهمی که وجود دارد این است که اجرای دیوار پانل 3dهای با کیفیت درجه یک، بسیار کم هزینه و به صرفه تر از مدلهای معمولی هستش. زیرا این پانلها تاب برنمیدارند و به خوبی تراز ارتفاعی میشوند. این موضوع باعث میشود که به ملات و سیمان کمتری احتیاج شود.
به همین خاطر درست است که قیمت پانل 3d معمولی در ابتدا خیلی کمتراست اما در کل قیمتت نهایی کار با پانل 3d درجه یک مقرون به صرفه تر میباشد.
برای قسمتهای جداره و پارتیشنهای ساختمانهای مسکونی از چه مدل پانل 3d استفاده کنیم؟
ارتقاع دیوار ساختمانهای مسکونی عملا ما بین 270 الی 330 سانتیمتر میباشد که برای همچین ارتفاعی میشود هم از دیوار تری دی پانل با شبکههای مش 5*5 سانتیمتری استفاده کرد و هم مشهای 8*8 سانتیمتری. البته بهتر است بدانید که هر چقدر ابعاد این شبکههای مش کمتر باشد، سیمانکاری بسیار راحت تر انجام میشود.
منبع: قیمت تری دی پانل