گروه کسب و کار: همیشه توجه به نگهداری از یک دستگاه علاوه بر این که از خرابی و ایجاد خسارت جلوگیری میکند، طول عمر آن را نیز افزایش میدهد. اگر سرویس و تعمیر و نگهداری آسانسور به موقع انجام شود، علاوه بر این که موجب افزایش طول عمر آن میشود، عملکرد و راندمان دستگاه را نیز بهتر خواهد کرد. همینطور از نظر اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه تر از تعمیرات تخصصی آن میباشد.

مزایای و معایب تعمیر و نگهداری آسانسور و فروش آسانسور در تهران
زیرا که ممکن است در صورت عدم توجه و رسیدگی به یک مشکل کوچک، آن مشکل به سایر بخشهای دیگر نیز آسیب وارد کند. در این شرایط مجبور به تعویض قطعات آن و همینطور پرداخت هزینههای بسیار زیاد خواهید شد. همچنین مهمترین مزایای سرویس و نگهداری آسانسور به حفظ جان و سلامت افراد مربوط میشود. در سرویس همه قطعات مکانیکال آسانسور، کیفیت باز و بسته شدن درب آسانسور و همینطور همه موارد موجود باید بررسی شود.

مراحل سرویس و نگهداری آسانسور به چند دسته تقسیم میشوند؟
بهتر است بدانید بعد از خرید و فروش آسانسور و نصب آن بایستی به طور مداوم آسانسورها را سرویس کرد. یعنی تعمیر و سرویس آنها باید به صورت ماهانه یا یک ماه درمیان انجام شود. توجه داشته باشید که آسانسور خریداری شده دارای استاندارد ادواری باشد. در ادامه این مطلب شما را با مراحل سرویس آسانسور بیشتر آشنا خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.
درد داری اما وقت و هزینه دکتر نداری؟ درمان را در خونه بخر
درد داری اما وقت و هزینه دکتر نداری؟ درمان را در خونه بخر

مشاوره رایگان
yektanet-logo-signتبلیغ

سرویس اتاق ماشین آسانسور در زمان فروش آسانسور در تهران
یکی از مراحل سرویس و نگهداری آسانسور مربوط میشه به اتاق ماشین آسانسور. در این مرحله ابتدا بایستی همه جوانب و بازرسیها برای وجود نداشتن هیچ مواد اضافی در اتاق انجام شود. سپس بایستی به لرزشها و تکانههای غیر متعارف و همینطور پوسیدگی بخشهای گوناگون و یا حتی نشتیها پرداخت. در شرایطی که هیچ گونه مشکلی وجود ندارد بایستی مقدار سوختگی و ساییدگی به همراه بررسی قطعات مکانیکی انجام شود. ممکن است در برخی از موارد دستگاه از به وجود آمدن گرمای زیاد و آسیب رسیدن به قسمتهای مختلف جلوگیری کند. همینطور مقدار سطح و کیفیت روغن نیز باید در این اتاق بررسی شود. همه این کارها توسط افراد متخصصی که در شرکتهای خرید و فروش آسانسور وجود دارند، انجام میشود. و اما همه چیز درباره فروش آسانسور را بدانید.

تعمیر و نگهداری آسانسور و همینطور سرویس آن چگونه انجام میشود؟
همانطور که گفته شد بهتر است با توجه به نوع و کاربری آسانسور خود سرویسها و تعمیرات دوره ای آن را به موقع انجام دهید. در برخی از ساختمانها این سرویسها به صورت ماهانه یک ماه درمیان انجام میشود. اولین موردی که در سرویس آسانسور بررسی میشود عملکرد کلی قسمتهای آسانسور به وسیله فرد متخصص میباشد.
همینطور نظافت قسمتها را روغن کاری از جمله کارهایی میباشد که به صورت روتین برای تعمیر و نگهداری آسانسور و همینطور سرویس آن انجام میشود. بعد از انجام این چند کار سپس قسمتهای کابین و قطعات مکانیکال و همه بخشها بررسی میشوند. در صورت وجود مشکلی فنی در سیستم آن را تعمیر یا در صورت نیاز تعویض میکنند.
با در نظر گرفتن بررسی کلی در سرویس و نگهداری علاوه بر اینکه از سلامت آسانسور آرامش خاطر ایجاد میکند. از به وجود آمدن هزینههای بیشتر در صورت خرابی نیز جلوگیری میکند. بنابراین توجه داشته باشید که بعد از خرید آسانسور حتماً نسبت به سرویس و تعمیر و نگهداری آن در زمان مقرر اقدام کنید. این مواردی که ذکر شد برای همه مدلهای آسانسور مدلهای خانگی آن نیز صدق میکند. و اما همه چیز درباره تعمیر و نگهداری آسانسور را بدانید.
منبع: تعمیر و نگهداری اسانسور