اعلام خبر خرید نوکیا توسط مایکروسافت ، خیلی زود تغییراتی را در این کمپانی فنلاندی در پی داشته است. به خاطر این معامله، استفان الوپ، مدیر عامل نوکیا، از سمت خود کناره گیری کرده و به عنوان معاون اجرایی مدیرعامل و رئیس بخش ابزارها و سرویس ها معرفی شده تا بعدا بتواند به محض اتمام فرآیند فروش، فعالیت خود را در قالب تیم مایکروسافت ادامه دهد. به گفته نوکیا، این تنزل مقام از تداخل های آتی وظایف الوپ جلوگیری می کند و باعث می شود تا در آینده او به راحتی در ساختار مایکروسافت به کارش ادامه دهد.

رئیس هیئت مدیره نوکیا، ریستو سیلاسما، به صورت موقت جانشین الوپ خواهد شد و وظیفه مدیر عاملی نوکیا را بر عهده خواهد گرفت. همچنین از نوکیا خبر می رسد که به احتمال زیاد تعدادی از مدیران ارشد این کمپانی به دنبال الوپ، راهی مایکروسافت خواهند شد. از میان این افراد می توان به کریس وبر، مسئول بخش ویندوز فون، و جو هارلو مدیر ابزارهای هوشمند نوکیا اشاره کرد.

البته در میان مدیران نوکیا هستند کسانی که علاقه ای به ادامه کار در مایکروسافت ندارند. مارک اشتیساری، مدیر ارشد بخش طراحی نوکیا، اعلام کرده که در انتهای ماه نوامبر از سمت خود کناره گیری می کند و سعی می کند با راه اندازی کسب و کار خود به جرگه کارآفرینان بپیوندد.

مایکروسافت با این خرید توانست تا برخی از برترین مدیران و متخصصان حوزه موبایل را به خدمت خود در آورد. به نظر شما با منابع نامحدود مایکروسافت و استعداد این مدیران، ویندوز فون می تواند بر رقیبانی همچون اندروید و iOS غلبه کند؟ و با توجه به بازنشستگی استیو بالمر، آیا اکنون شانس الوپ برای جانشینی وی افزایش یافته است؟

نارنجی