حالا که مایکروسافت صنعت ابزارها و سرویس های نوکیا را قبضه کرده است ، چه چیزی برای این شرکت باقی مانده و بقیه عمرش را چگونه روزگار خواهد گذراند؟ به نظر می رسد که پس از این، باز هم سر نوکیا حسابی شلوغ باشد.

خبرهای جسته و گریخته از اسپو (پایتخت حکمرانی نوکیا در فنلاند)، حاکی از آن است که نوکیا قصد دارد با قدرت باقی مانده در دستانش، بازی را ادامه دهد. آنها توسعه پلتفرم Here Maps را ادامه خواهند داد و تصمیم دارند آن را به «شرکتی پیشرو و مستقل در زمینه پلتفرم مکان یابی ابری تبدیل کنند که خدمات مکان یابی و نقشه را مستقل از سیستم عامل ها و در نمایشگرهای مختلف عرضه خواهد کرد.»


بخش دیگر باقی مانده برای نوکیا (که البته قدرت کمتر اما سود بیشتری هم دارد) زیرساخت های شبکه های مخابراتی این شرکت هستند. بخش شبکه نوکیا-زیمنس که چندی پیش به تملک کامل نوکیا در آمد ، کار خود را بر ساخت شبکه های LTE و تکنولوژی های پس از آن متمرکز خواهد نمود.


و تکنولوژی های پیشرفته بخش سوم تمرکز کاری نوکیا خواهند بود. این شرکت قصد دارد به اکتشاف در «فرصت های تجاری جدید» ادامه دهد و همچنین تحقیقات خود را در زمینه توسعه ایده هایی چون شیوه های تازه ارتباطی، تکنولوژی های حس کردنی و همچنین فناوری مواد دنبال خواهد کرد. و این یکی از مهمترین بخشهایی است که همچنان نگاه های مشتاق به گنجینه پتنتی نوکیا را هشیار نگه خواهد داشت.


و البته با انتخاب مدیرعامل موقتی چون Timo Ihamuotila به نظر می رسد این شرکت کماکان به آینده امیدوار است و سرسختانه به دنبال تقویت موقعیت تجاری خود در بازار است.


نارنجی