در جریان اخبار امروز ادغام نوکیا در مایکروسافت، این شرکت چند طرح مدادی برای نمایش گجت ها و نوآوری های نوکیا منتشر کرد. همانطور که در عکس بالا میبینید، تقریباً تمام گجت های نشان داده شده در تصویر، تولیدات فعلی شرکت هستند. مثل لومیا 920، لومیا 1020 و کاور دوربینش، صفحات و استند های شارژ بی سیم نوکیا و ...

صبر کنید! انگار گجت پایینی تصویر هنوز معرفی نشده و چیزی نیست جز یک ساعت هوشمند! ساعتی که چند وقت قبل مایکروسافت در مورد آن نوشته بود:

«نمونه های آزمایشی ساعت هوشمند ما که حالا بخشی از پروژه سرفیس است دارای بند های رنگارنگ، از سیاه و سفید گرفته تا آبی و قرمز و زرد خواهد بود. این ساعت از اکسی نیترید آلومینیوم که یکی از آلیاژهای نیمه شفاف آلومینیوم است و تا 3 برابر شیشه مقاومت دارد ساخته خواهد شد.»

فعلاً این عکس و این لینک(http://microsoft-news.com/report-microsoft-working-on-smartwatch-made-of-translucent-aluminum/)، تنها اطلاعات ما از این ساعت جذاب هستند. اما تجربه ثابت کرده که شرکت ها تاب تحمل رازهای بزرگ را ندارند و حتی از طریق لودهندگان هم که شده ما را از پروژه های خود بی خبر نخواهند گذاشت!فکر میکنید با توجه به وسعت اکوسیستم ویندوز، آیا ساعت هوشمند مایکروسافت کاربردی فراتر از چک کردن تماس ها و پیام ها خواهد داشت؟


نارنجی