کاربران متعددی از سوختن سیم*کارت*های رایتل خود گلایه دارند، اما به گفته*ی مدیران اپراتور سوم، یکی از مهم*ترین موضوعاتی که باعث سوختن این سیم*کارت*ها می*شود، پانچ* کردن غیراصولی آن*هاست.


مدیر بازاریابی رایتل در گفت*وگو با خبرنگار ارتباطات و فناوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این باره اظهار کرد: براساس آمار سیم*کارت*های مرجوعی، تعداد سیم*کارت*های سوخته ما بالا نیست و در اغلب موارد سیم*کارت*هایی که دچار مشکل شده*اند، به دلیل پانچ*کردن غیراصولی بوده است.


محمد فرجود تاکید کرد: وقتی کاربران دستگاه*های جدیدی مانند اپل خریداری می*کنند نیاز به سیم*کارت*هایی با اندازه کوچک*تر دارند و در موارد متعدد افراد اقدام به پانچ*کردن غیر اصولی سیم*کارت می*کنند که این موضوع باعث از بین رفتن و تخریب سیم*کارت می*شود.


وی ادامه داد: توصیه ما به کاربران این است که هنگام تهیه سیم*کارت، سیم*کارت*های دوپانچ رایتل را تهیه کنند تا بتوانند هم از اندازه مرسوم استفاده کرده و هم در صورت تغییر گوشی به سیم*کارت میکرو دسترسی داشته باشند. هزینه*ی این سیم*کارت*ها نیز فرقی با سیم*کارت*های معمولی ندارد و کاربران مجبور به آن نیستند که برای تهیه آنها هزینه* اضافی پرداخت کنند.


فرجود در عین حال یادآور شد: با توجه به این*که درصد قابل توجهی از خرابی*ها به دلیل پانچ*کردن غیر اصولی سیم*کارت*ها رخ می*دهد ما در مراکز خود اقدام به پانچ*کردن سیم*کارت نمی*کنیم و توصیه*مان به کاربران هم این است که هنگام خرید از سیم*کارت*های دوپانچ استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، انواع سیم*کارت*های اپراتور سوم عبارتند از:

سیم کارت عادی رایتل:

سیم*کارت*های عادی در اندازه مرسوم و متداول سیم*کارت*های موجود در کشور ارائه می*شوند و مبتنی بر خدمات نسل سوم شبکه تلفن همراه (3g) هستند.


میکرو سیم*کارت رایتل:

میکرو سیم*کارت*های رایتل با اندازه*ای در حدود 50 درصد کوچک*تر از سیم*کارت*های عادی ارائه می*شوند و مناسب با دستگاه*های هوشمند نسل جدید مانند: 4/ iphone4s، Samsung Galaxy S4، Sony Xperia Z، HTC One، LG G2 هستند و نسل سوم شبکه تلفن همراه (3G) را در دسترس علاقه*مندان و کاربران قرار می*دهند.


نانو سیم*کارت رایتل:

همچنین بر اساس فناوریهای روز دنیا و براساس استاندارد معرفی شده از سوی موسسه استاندارد*های مخابراتی اروپا (ETSL)، در کشور نانو سیم*کارت 3G نیز ارائه شده است که تقریبا 40 درصد کوچک*تر از میکروسیم*کارت است و جهت استفاده در دستگاه*هایی هم*چون iphone 5s/5c/5 و ipad mini طراحی شده است.


سیم*کارت*های دو پانچ رایتل:

استفاده از نسل جدید گوشی*های تلفن همراه نیز مستلزم دارا*بودن سیم*کارت*های مناسب این دستگاه در ابعاد کوچک*تر است. در همین راستا، سیم*کارت*های دوپانچ (میکرو/ عادی» رایتل امکان تبدیل سیم*کارت از حالت عادی به میکرو و بالعکس را فراهم آورده است.


مشترکین می*توانند با جداسازی بخش مرکزی سیم*کارت از قاب (آداپتور)، آن را به حالت میکرو تبدیل کرده و از آن در کلیه*ی دستگاه*های نسل جدید ارتباطی که از سیم*کارت میکرو پشتیبانی می*کنند، استفاده کنند.

هم*چنین در صورت نیاز به استفاده*ی این سیم*کارت*ها در اندازه عادی، می*توانند مجددا سیم*کارت میکرو جداسازی شده خود را در قاب اصلی (آداپتور) آن قرار دهند و از آن در دستگاه*های معمولی استفاده کنند.

منبع/خبرگزاری ایسنا