به گزارش سافت گذر به نقل اززومیت؛ گم شدن تلفن*های هوشمند، امری اجتناب ناپذیر است و ممکن است برای اکثر کاربران اتفاق بیافتد. از جمله کارهایی که می*توان بعد از این اتفاق انجام داد، مکان*یابی یا قفل کردن آن است. شما می*توانید با کمک سرویس Android Device Manager، علاوه بر امکان انجام این کار، گزینه*های بیشتری نیز در اختیار داشته باشید.

Android Device Manager، سرویسی است که به شما امکان مکان*یابی و قفل کردن دستگاه*های گم شده را می*دهد. بروزرسانی این سرویس در وب و نسخه اندرویدی آن، گزینه*های بهتری را در حین قفل کردن یک دستگاه در اختیار شما قرار می*دهد. زمانی که قصد قفل کردن تلفن هوشمند خود از طریق وب یا اپلیکیشن اخیرا بروز شده اندرویدی را دارید، می*توانید برای برقراری تماس با شخصی که دستگاه شما را در دست دارد، یک پیام و یک شماره تلفن قرار دهید.
شماره*ای که شما برای برقراری ارتباط بر روی تلفن هوشمند خود قرار داده*اید، به صورت پنهان بر روی صفحه نمایش ظاهر می*شود که تنها با گزینه «تماس با صاحب تلفن» نمایان می*شود. شما می*توانید متن دلخواه خود را در قالب یک پیام در بالای گزینه تماس قرار دهید.قرار دادن پیام یا شماره تلفن از ویژگی*های اختیاری این سرویس است، اما استفاده از آنها به شدت توصیه می*شود زیرا به راحتی شخصی که تلفن*هوشمندتان را پیدا کرده می*تواند تنها با برقراری یک تماس با شماره دیگرتان، برای پس دادن تلفن هوشمند، با شما ارتباط برقرار کند. شما می*توانید این سرویس را از طریق این وب*سایت یا اپلیکیشن جدید Android Device Manager امتحان کنید.