پرچمداران جدید سری S سامسونگ به باتری های بزرگتری مجهز خواهند شد

0
۵۵,۰۶۲

پرچمداران جدید سری S سامسونگ | سامسونگ در پرچمداران سری S خود در سال 2019 از باتری های بزرگتری نسبت به نسل قبل استفاده کرد و این اقدام سامسونگ باعث شد که شارژدهی گوشی های سری گلکسی S10 به مراتب بهتر از شارژدهی سری گلکسی S9 باشد. سامسونگ همین رویکرد را در رابطه با باتری گوشی گلکسی نوت 10 پلاس نیز اتخاذ کرد. به تازگی اخباری منتشر شده اند که حاکی از این هستند که سامسونگ همین روند را در پرچمداران سال 2020 خود یعنی گوشی های گلکسی S11 ادامه خواهد داد.

پرچمداران جدید سری S سامسونگ
پرچمداران جدید سری S سامسونگ

گوشی گلکسی S11e از یک باتری 3,900 میلی آمپری بهره خواهد برد

بر اساس اعلام خبرگزاری GalaxyClub، سامسونگ به تازگی یک باتری جدید با شماره مدل EB-BG980ABY را در کره ی جنوبی به ثبت رسانده است. گفته میشود که ظرفیت این باتری بین 3,730 میلی آمپر و 3,900 میلی آمپر خواهد بود. این باتری به مراتب بزرگتر از باتری پرچمدار مقرون به صرفه ی سال 2019 سامسونگ است.

 

 

جهت یادآوری لازم است اشاره کنیم که گوشی گلکسی S10e به یک نمایشگر کوچک 5.8 اینچی و یک باتری 3,100 میلی آمپری مجهز میباشد. بر اساس تست های انجام شده، شارژدهی این گوشی تقریباً برابر با شارژدهی گوشی گلکسی S10 است که کاملاً قابل قبول ارزیابی میشود. انتظار میرود که شارژدهی گلکسی S11e نسبت به شارژدهی گلکسی S10e افزایش یابد اما نمی‌توان انتظار یک تفاوت کاملاً محسوس را داشت. 

پرچمداران جدید سری S سامسونگ
پرچمداران جدید سری S سامسونگ

با وجود افزایش ظرفیت باتری، شارژدهی گلکسی S11e تحت تأثیر منفی یک سری عوامل دیگر قرار خواهد گرفت. بزرگترین عامل سریع خالی شدن شارژ باتری این گوشی پشتیبانی از 5G خواهد بود زیرا مودم مورد نیاز برای اینترنت 5G انرژی بیشتری را نسبت به مودم 4G LTE مصرف میکند. مورد دیگر نیز می‌تواند به نرخ تازه سازی نمایشگر مربوط باشد. بر اساس شایعات، به منظور رقابت با گوشی های وانپلاس که به نمایشگرهای Fluid AMOLED مجهز هستند، سامسونگ در پرچمداران جدید خود از نمایشگرهای 90 هرتزی استفاده خواهد کرد که بدون شک موجب کاهش میزان شارژدهی باتری خواهند شد. البته هنوز مشخص نیست که گوشی گلکسی S11e هم از این نمایشگرها استفاده کند.

گلکسی S11 پلاس به یک باتری 5,000 میلی آمپری مجهز خواهد شد

گوشی گلکسی S10 پلاس از یک باتری 4,100 میلی آمپری بهره میبرد، اما خبرگزاری Ice Universe معتقد است که سامسونگ برای گوشی گلکسی S11 پلاس از یک باتری 5,000 هزار میلی آمپری استفاده خواهد کرد. چنین افزایشی در ظرفیت باتری پرچمدار سامسونگ بعید به نظر میرسد، اما همانطور که پیش تر ذکر کردیم، برای اینکه کاربران تجربه ی خوبی از استفاده از اینترنت 5G داشته باشند، سامسونگ باید گوشی های خود را به باتری های بزرگتری مجهز کند.

علاوه بر این تقریباً میتوان با اطمینان گفت که گوشی گلکسی S11 پلاس از یک نمایشگر 90 هرتزی و 120 هرتزی برخوردار خواهد بود. به این صورت این گوشی رقیب اصلی گوشی ای گوگل پیکسل 4 ایکس ال و وانپلاس 7T پرو خواهد بود. لازم به ذکر است که ممکن است کمپانی اپل نیز گوشی آیفون 12 پرو را به نمایشگر 120 هرتزی مجهز کند، بنابراین به احتمال زیاد سامسونگ نیز از چنین نمایشگرهایی برای پرچمداران جدید سری S خود استفاده خواهد کرد.

پرچمداران جدید سری S سامسونگ
پرچمداران جدید سری S سامسونگ

همچنین ممکن است که سامسونگ نمایشگرهای بزرگتری را در پرچمداران سال 2020 خود تعبیه کند که می‌تواند منجر به کاهش میزان شارژدهی آنها شود. اما نکته ی مثبت ماجرا این است که چیپست پرچمدار جدید کمپانی سامسونگ یعنی Exynos 990، به مراتب بهینه تر و کم مصرف تر از چیپست Exynos 9820 خواهد بود. این یعنی مصرف انرژی در گوشی های سری گلکسی S11 بیش از حد معمول نخواهد بود.

مدل معمولی گلکسی S11 احتمالاً به یک باتری 4,000 میلی آمپر ساعتی مجهز خواهد شد

اطلاعاتی زیادی در رابطه با گوشی گلکسی S11 در دسترس نیست، اما انتظار میرود که سامسونگ برای این گوشی نیز از باتری بزرگتری استفاده کند.

برای مثال اگر گوشی های گلکسی S11e و گلکسی S11 پلاس به ترتیب به باتری های 3,990 میلی آمپری و 4,800 مجهز شوند، میتوان گفت که گوشی گلکسی S11 به احتمال زیاد از یک باتری 4,400 بهره خواهد برد. توجه داشته باشید که تمام موارد ذکر شده فعلاً در حد حدس و گمان میباشند. اطلاعات دقیق در رابطه با باتری پرچمداران جدید سامسونگ به زودی افشا خواهد شد.

منبع: Phone Arena

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here