سامسونگ با گوشی گلکسی Z فلیپ فروش بسیار خوبی را تجربه میکند

0
۴۲,۰۰۶

فروش بالای گلکسی Z فلیپ | چند ماه پیش خبر عجیبی منتشر شد مبنی بر اینکه دومین گوشی تاشوی کمپانی سامسونگ بسیار زودتر از نسل جدید پرچمداران سری S این کمپانی کره ای عرضه خواهد شد. در آن زمان هنوز نام گوشی تاشوی جدید سامسونگ مشخص نبود و حتی تصور می شد که سامسونگ سه گانه ی جدید خود را گلکسی S11 نامگذاری خواهد کرد.

فروش بالای گلکسی Z فلیپفروش بالای گلکسی Z فلیپ

 

اما گویا آن پیش بینی نسبتاً صحیح بوده است چرا که سری گلکسی S20 هنوز به صورت گسترده عرضه نشده اند و این در حالی است که گوشی گلکسی Z فلیپ دو هفته پیش عرضه شد. البته شایان ذکر است که سامسونگ در ابتدا گلکسی Z فلیپ را نیز به تعداد محدود عرضه کرد و سپس میزان عرضه را در مارکت های مهم مانند ایالات متحده افزایش داد.

با وجود اینکه گلکسی Z فلیپ همچنان هم محصول کامل و بی عیب و نقصی نیست، کیفیت ساخت و طراحی بهبود یافته ی این گوشی باعث شده است که میزان تقاضا برای این گوشی به طرز چشمگیری افزایش داشته باشد. از این رو سامسونگ قصد دارد که میزان تولید گوشی تاشوی جدید خود را افزایش دهد چرا که این کمپانی انتظار دارد که در سال جاری میلادی فروش بسیار خوبی را با گلکسی Z فلیپ تجربه کند.

 

حداکثر میزان فروش گلکسی Z فلیپ چقدر خواهد بود؟

فروش بالای گلکسی Z فلیپ
فروش بالای گلکسی Z فلیپ

پس از ماجرای خرابی نمایشگر گوشی سامسونگ گلکسی فولد بسیاری از کاربران از خرید این گوشی صرف نظر کردند و از طرفی قیمت تقریباً 2,000 دلاری نیز در فروش پایین این گوشی بی تأثیر نبود. از طرفی به دلیل وجود تأخیرهای فراوان در عرضه ی رسمی، فروش گلکسی فولد حتی به یک میلیون گوشی هم نرسید. اما گویا به زودی تلاش های سامسونگ برای عرضه ی گوشی تاشو به بازار، برای این کمپانی ثمره خواهد داد.

بر اساس جدیدترین اخبار دنیای موبایل، پیش بینی میشود که تا پایان ماه مارس سامسونگ بتواند 100 هزار گلکسی Z فلیپ را فقط در کره ی جنوبی به فروش برساند. اگر بخواهیم فروش جهانی این گوشی را تا پایان ماه مارس پیش بینی کنیم، میتوانیم بگوییم که سامسونگ به راحتی 500 هزار نسخه از این دستگاه را خواهد فروخت. با در نظر گرفتن این ارقام منطقی است که بگوییم سامسونگ تا پایان سال میلادی جاری بین 2 تا 2.5 میلیون نسخه از گلکسی Z فلیپ را به فروش خواهد رساند.

این میزان فروش (در صورتی که اتفاق بیفتد) موفقیت بسیار بزرگی برای سامسونگ خواهد بود چرا که در حال حاضر مارکت اسمارت فون ها حال و روز خوبی ندارد و از طرفی مارکت بزرگی مانند چین نیز تحت سلطه ی کمپانی هواوی است و سامسونگ رسماً در بازار چین هیچ شانسی ندارد. اما با وجود اینکه سامسونگ گلکسی Z فلیپ به مراتب ارزانتر از گوشی های هواوی میت X و میت Xs است، شیوع بیماری کرونا قطعاً کار را برای سامسونگ سخت خواهد کرد و در فروش گلکسی Z فلیپ تأثیر خواهد گذاشت.

لازم به ذکر است که سامسونگ تاکنون موفق شده است گوشی گلکسی Z فلیپ را (هر چند محدود) در مارکت هایی نظیر ایالات متحده، تایوان، هنگ کنگ، روسیه، سنگاپور، فرانسه، اسپانیا، سوئیس و ایالات متحده ی عربی عرضه کند.

 

سامسونگ نمی‌تواند پاسخگوی میزان تقاضای بالا باشد

فروش بالای گلکسی Z فلیپ
فروش بالای گلکسی Z فلیپ

بر اساس اعلام سامسونگ در وب‌سایت رسمی این کمپانی، سفارش های جدید گلکسی Z فلیپ در تاریخ 27 مارس به دست خریداران خواهد رسید که تا آن زمان فاصله ی نسبتاً زیادی داریم و حتی ممکن است که این گوشی در برخی مارکت ها دیرتر به دست خریداران برسد. کاملاً واضح است که سامسونگ قادر نخواهد بود که خود را تقاضای جهانی برای گلکسی فلیپ همگام کند.

گویا این روند همچنان ادامه خواهد داشت و کمپانی های مختلف همواره در تولید و عرضه ی گوشی های تاشو با چالش مواجه خواهند شد. از طرفی موفقیت ناگهانی گلکسی Z فلیپ با فروش ناامید کننده ی سری گلکسی S20 همراه شده است که بر خلاف پیش بینی های تحلیلگران، شیوع بیماری کرونا آنطور که انتظار می‌رفت در این موضوع تأثیر نداشته است.

البته مقایسه میزان فروش گلکسی Z فلس و سری گلکسی S20 کار چندان درستی نیست چرا که سری گلکسی S20 پرچمداران این غول تکنولوژی کره ای هستند و سامسونگ برای فروش بالای آنها برنامه ریزی کرده است.

بدیهی است که گوشی های تاشو آینده ی مارکت اسمارت فون ها خواهند بود و سامسونگ تمام تلاش خود را به کار گرفته است که در این مارکت پیشرو باشد و آینده را کمی به ما نزدیکتر کند. گفته میشود که سامسونگ در نظر دارد که یک جانشین شایسته برای گوشی گلکسی فولد عرضه کند و همچنین قصد دارد میزان تولید گوشی های تاشوی خود را تا چهار برابر افزایش دهد. سامسونگ در حال حاضر در هر ماه 260 هزار نمایشگر تاشو تولید میکند و انتظار میرود که تا پایان ماه مِی این میزان تولید به 600 هزار نسخه برسد و در نهایت انتظار میرود که سامسونگ بتواند در پایان سال 2020 بیش از یک میلیون نمایشگر تاشو تولید کند.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: Phone Arena

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here