New-Cyanogen-logo
Steve Kondik شاید برای خیلی از افراد نامی آشنا باشد، این فرد مغز متفکر معروف ترین و پرکار ترین پروژه مودینگ اَندروید یعنی Cyanogen است.

شروع کار او با اولین دستگاه اندرویدی یعنی T-Mobile G1 (که از آن به نام HTC DREAM هم یاد می‌کنند) بود. این توسعه دهنده تلاش های اولیه گوگل در توسعه اندروید را دنبال کرد و آن را بهبود بخشید. به تازگی او پا به میز مصاحبه گذاشته و صحبت هایی در رابطه با آینده Cyanogen OS و دستگاه های اندرویدی کرده است.
در ابتدای کار او خاطرنشان می‌کند اندروید در شروع پلتفرمی رایگان برای همه نبود، حداقل G1 آنقدر متن باز و هک شدنی نبود. هر چند توسعه دهندگان گوگل غفلتی به خرج داده بودند که اجازه انجام هر کاری به وسیله دسترسی Root به Console Shell می‌داد، که این کار جرقه ای برای توسعه اولین کاستوم رام اندروید بود. در ادامه او از تجربه اش با یکی دیگر از دستگاه های اندرویدی یعنی Motorola DROID که این روز ها در موزه ها باید به دنبال آن گشت صحبت می‌کند که چگونه تنها با کپی پیست کردن یک خط کد به دسترسی ROOT دست پیدا کرده است!

Motorola-milestone-wikipedia

HTC_Dream_opened

او همچنین می‌گوید اندروید رفته‌رفته ویژگی های جالب سیانوژن را به سیستم عامل خودش اضافه کرد. تا این حد که Android 6.0 Marshmallow اساساً تمامی ویژگی های سیانوژن را شامل می‌شود. این توسعه دهنده در ادامه اشاره می‌کند:

بعضی از ابزار های گوگل واقعا چیز های خوبی هستند، بعضی ها هم صرفا خوب هستند و همیشه جایی برای بهبود هست.

جالب ترین قسمت مصاحبه صحبت های رو به جلوی استیو است. آن چه در آینده مورد انتظار است به علاوه حضور Cyanogen OS در دستگاه های ارزان قیمت به زودی باید شاهد حضور آن در یک پرچم دار نیز باشیم. بنیان گذار Cyanogen بیش از حد در رابطه با چیپست هایی که در سال آینده به بازار خواهند آمد هیجان زده است و منتظر است تا با احتمالات ممکن در مورد آن ها کار های زیادی انجام دهد. به نظر می‌رسد پرچم دار Cyanogen باید مجهز به Snapdragon 820 باشد. استیو می‌گوید که در حال حاضر از دستگاهی با چیپست Snapdragon 801 استفاده می‌کند، شاید بدنامی Snapdragon 810 او را هم از داشتن دستگاهی با آن چیپست منصرف کرده است و او منتظر سری بعدی چیپست های کوآلکام است.

منبع: