xScreen,P20Shot,P201392-08-23,P20at,P209.23.00,P20AM-narenji-20131114.jpg.pagespeed.ic.ibHHEczNXn
وقتی گوگل اندروید ۴.۴ کیتکت را معرفی کرد چند قابلیت جدید نیز به Google Now همراه آن اضافه شد و حالا با آپدیت جدید گوگل سرچ، تعدادی از آنها در اختیار کاربرانی که به جدیدترین نسخه اندروید دسترسی ندارند قرار گرفته.

وقتی آپدیت جدید اپلیکیشن Google Search برای اندروید -که در اصل ورژن ۳ آن است- را نصب کنید، کارت های جدید گوگل ناو از راه می رسند و این سرویس حالا قادر است شما را از دریافت پست های جدید ارسالی در سایت های مورد علاقه تان نیز مطلع کند!

کارت news topic نیز اضافه شده که مقالات مورد علاقه کاربران را در مقابل چشم شان قرار می دهد. همچنین علاقه مندان به فیلم ها و سریال های تلویزیونی نیز از پیشنهادهای جدیدی در گوگل ناو بهره مند می شوند.

قابلیت های اپلیکیشن waze که چندی پیش گوگل آن را خرید نیز به گوگل ناو اضافه شده اند تا راحت تر از پس حل معماهای ترافیکی -وقتی درست وسط شان گیر کرده اید!- بر آیید.

یک دکمه جدید نیز در بخش پایین سمت چپ گوگل سرچ قرار گرفته که دسترسی به یادآوری ها (reminders) را میسر می کند. همچنین سوایپ برای رفرش صفحه نیز اضافه شده.

مورد آخر نیز امکان گفتگوی ادامه دار است. یعنی وقتی دستوری را به گوگل ناو می دهید و برای اش شفاف نیست، از شما درخواست می کند توضیح بیشتری بدهید و در این بین نیازی به لمس اضافه نیست.

مثلا با دادن دستور ارسال اس ام اس، از شما می پرسد که گیرنده پیامک کیست و شما اسم او را می گویید. بعد از شما متن ارسالی را جویا می شود و در آخر که تمام اطلاعات مورد نیاز را داشت -مثل سیری- از شما می پرسد «آیا مایل به ارسال هستید؟» شما هم بله را می گویید. خلاصه که Google Now انسانی تر از قبل شده.

برخی قابلیت های جدید مثل فعال کردن اپلیکیشن در محیط داخلی آن با گفتن OK Google فعلا مختص امریکا هستند ولی بعید است این محدودیت زیاد برقرار بماند.

narenji