محال است گیمر و عاشق سرعت باشید و نام بازی Grid را نشنیده باشید. Grid یکی از شاهکارهایِ کمپانی Codemasters است، که برای اولین بار در سال 2008 برایِ پلتفرم رایانه هایِ شخصی، کنسول هایِ XBOX 360 و PS3 منتشر شد و غوغایی در دنیا به پا کرد. نسخه دوم این بازی در سال 2013 و باز هم برایِ پلتفرم رایانه هایِ شخصی و کنسول هایِ PS3 و XBOX 360 منتشر شد.

نهایتاً با درخواست بسیار زیاد کاربران سراسر دنیا، Codemasters سومین نسخه از بازی Grid را با نام Grid Autosport در سال 2014 برایِ پلتفرم رایانه هایِ شخصی و کنسول هایِ PS3 و XBOX 360 منتشر کرد و پرونده این سری بسته شد. کمپانی Codemasters را میتوانیم یکی از متخصصین ساخت بازی هایِ ریسینگ در دنیا بدانیم، چون از دیرباز ید طولایی در ساخت شاهکارهایی در این سبک داشته است.

چندی پیش زمزمه هایی از ساخت نسخه ای از بازی Gird برایِ گوشی هایِ هوشمند منتشر شده بود، اما تا به امروز خبری نشد. حال خبر خوش این است که آخرین نسخه از بازی Grid که Grid Autosport نام دارد قرار است به زودی برایِ گوشی هایِ هوشمند دنیا منتشر شود. کمپانی Codemasters ساعاتی پیش تأیید کرد که Grid Autosport پاییز امسال برایِ هر دو سیستم عامل محبوب اَندروید و iOS منتشر خواهد شد.

Codemasters اشاره میکند که قرار بود این بازی در تابستان 2017 میلادی عرضه شود، اما کمپانی سازنده بازی، Feral Interactive اعلام کرده است که برایِ بهبود بازی از لحاظ جلوه هایِ ویژه گرافیکی و همگام سازی کامل با سخت افزارهایِ جدید نیاز به زمان بیشتری دارد و به این ترتیب باید تا پاییز امسال چشم انتظار نسخه موبایلی بازی Grid Autosport باشیم.

منبع: