کمپانی تایوانی HTC به تازگی پرچمدار جدید خود را با نام U11 معرفی کرد که در همان مراسم معرفی، عنوان برترین دوربین موبایل در مرجع تخصصی دوربین DXOMark برای آن به ثبت رسید. مرجع تخصصی DXOMark معمولا دوربین پرچمداران گوشی های هوشمند را بررسی میکند که البته هنوز اکسپریا XZ Premium از سونی به آزمایشگاه آنها وارد نشده است.

DXOMark معمولا چند هفته بعد از معرفی رسمی گوشی های هوشمند دست به بررسی آنها میزند. اما سال گذشته پیش از معرفی رسمی گوگل پیکسل آن را مورد آزمایش قرار داده بود به طوری که در روز معرفی نتیجه بدست آمده توسط این مرجع اعلام شد. حالا این اتفاق مجدداً رخ داد و HTC U11 در روز معرفی با کسب نمره 90 در صدر بهترین دوربین گوشی های هوشمند قرار گرفت.

در مشخصات اولیه HTC U11 وجود یک دوربین 12 مگاپیکسلی با گشودگی دیافراگم 1.7 اعلام شد. HTC که نسبت به سامسونگ، ال جی و اپل کمتر از سنسورهای سونی در گوشی های هوشمند خود استفاده میکند، امسال با سنسور سونی به موفقیت دست یافته است. طبق اطلاعات منتشر شده از این دستگاه، HTC U11 از سنسور IMX362 سونی استفاده کرده که پیشتر در تلفن های هوشمند VIVO و ASUS به کار گرفته شد.