اینستاگرام به زودی قابلیت حذف لایک ها را در ایالات متحده آزمایش خواهد کرد

2
۶۷,۵۳۹

قابلیت حذف لایک ها | مدیر عامل اینستاگرام آقای Adam Mosseri اعلام کرده است که در هفته ی آینده قابلیت حذف لایک ها را در برخی نقاط ایالات متحده تست خواهند کرد.

بر اساس اعلام خبرگزاری WIRED، اینستاگرام پیش تر قابلیت حذف لایک ها را در کشورهایی نظیر کانادا، استرالیا، نیوزیلند، ژاپن، ایرلند، ایتالیا و برزیل تست کرده است.

قابلیت حذف لایک ها

قابلیت حذف لایک ها

آقای Mosseri در رویداد WIRED25 (در تاریخ 8 نوامبر) اعلام کرد که فاز آزمایشی از هفته ی آینده در ایالات متحده آغاز خواهد شد. Mosseri گفت که این قابلیت جدید برای تمام مناطق ایالات متحده در دسترس نخواهد بود اما به صورت مشخص اعلام نکرد که این قابلیت در کدام ایالت ها آزمایش خواهد شد.

علاوه بر قابلیت حذف لایک ها، اینستاگرام در حال یک آزمایش یک ویژگی جدید است که بر اساس آن تعداد لایک های یک پست فقط برای صاحب آن اکانت قابل رؤیت خواهد بود، یعنی کاربرانی که عکس ها و فیلم های شما را می‌بینند و لایک می‌کنند دیگر قادر نخواهند بود که تعداد لایک های پست های شما را ببینند و به همین ترتیب شما هم قادر به دیدن تعداد لایک های پست های دیگران نخواهید بود.

 

قابلیت حذف لایک ها

هدف اینستاگرام از ارائه ی این قابلیت این است که پلتفرم مذکور به امن ترین جا در اینترنت تبدیل شود. اخیراً اینستاگرام محدودیت های پست هایی که حاوی تصاویر خشونت بار (مانند خودکشی) هستند را افزایش داد به طوری که هر تصویر و یا فیلمی که حاوی چنین مضمونی باشند توسط اینستاگرام حذف خواهند شد.

آقای Mosseri در رویداد WIRED25 گفت:

“این موضوع به افزایش میزان افسردگی در میان نوجوانان و جوانان بر می‌گردد، به اینکه اینستاگرام کمتر حس رقابت را به کاربران القا کند و مردم به راحتی بتوانند با افرادی که دوست دارند ارتباط برقرار کنند.”

صرفاً حذف کردن لایک ها در اینستاگرام به تنهایی نمی‌تواند آثار مخرب این پلتفرم و فضای مجازی را کاهش دهد. با وجود اینکه این ویژگی باعث میشود که مردم دیگر نتوانند تعداد لایک های پست های خود را با تعداد لایک های پست های دیگران مقایسه کنند، آنها همچنان قادر خواهند بود که ببینند چند نفر پست های آنها را لایک کرده است، و به نظر میرسد که این بزرگترین مشکل اینستاگرام است.

منبع: iMore

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here