1200x-1

شرکت ژاپنی JDI که سونی یکی از سهامداران اصلی آن میباشد، ساعاتی پیش از صفحه نمایش 10 اینچی جدید خود با قابلیت پشتیبانی از محدودۀ دینامیکی گسترده ( یا به اختصار HDR ) پرده برداشت. این شرکت با تلفیق تکنولوژی منحصر به فرد خود موسوم به جادویِ سفید با تکنولوژیِ جدیدی که توسط مهندسین این شرکت به تازگی توسعه داده شده‌ موفق به انجام چنین کاری شده است.

به تازگی تلویزیون هایِ جدیدی که توسط شرکت های مطرح دنیا معرفی شده اند مجهز به پشتیبانی از محدودۀ دینامیکی گسترده هستند، که در نهایت منجر به نمایش رنگ سفید در بهترین حالت ممکن و نمایش رنگ مشکی در عمیق ترین حالت ممکن میشود.

مهندسین JDI با استفاده از فناوری WhiteMagic ( جادویِ سفید ) که در هر ساب پیکسل RGB ( قرمز، سبز و آبی ) یک پیکسل سفید اضافه میکند و تلفیق آن با فناوری جدیدی که سابقاً در یکی از پنل هایِ معرفی شده این شرکت استفاده شده بود، تصاویر را با کنتراست بسیار بالا و نمایش رنگ مشکی در عمیق ترین حالت ممکن، تجربه کاربری خارق العاده ای را برای کاربران فراهم میکند.

این صفحه نمایش با نسبت عجیب 24:9 و حتی وسیع تر از صفحات نمایش غیر استاندارد 21:9 که در بعضی از مانیتورها به کار برده میشود همراه است و رزولوشن تصویرش برابر با 1080×2880 میباشد. در نهایت JDI اذعان میکند که این فناوری میتواند به پنل گوشی هایِ هوشمند هم وارد شود، اما زمانی برای این موضوع و حتی استفاده از این صفحه نمایش 10 اینچی به میان نیاورده است.

JDI-10-inch-HDR-Display-640x311

منبع: