jdi-announces-a-full-active-lcd-display

حتماً با نام ژاپن دیسپلی یا همان JDI آشنا هستید. این کمپانی ژاپنی که متشکل از سهام چند کمپانی ژاپنی بزرگ چون سونی است، تخصص ویژه ای در تولید صفحات نمایش دارد. بیشترین سهم کمپانی ژاپنی JDI از آنِ سونی است و کمپانی هایِ دیگری چون توشیبا و هیتاچی نیز به همراه شبکه ملی و دولتی ژاپن در این کمپانی سهام دار هستند.

سابقاً نیز خاطر نشان کرده بودیم که JDI یکی از تولیدکنندگان اصلی صفحات نمایش آیفون هایِ اَپِل میباشد و از این رو با توجه به اینکه اَپِل قصد دارد در گوشی آیفون 8 از صفحات نمایش خمیده OLED بهره ببرد؛ JDI در نظر دارد سهم بسیار زیاد تولید صفحه نمایش برایِ این گوشی را از دست ندهد و به همین منظور تمام تمرکز خود را بر رویِ تولید صفحات نمایش OLED گذاشته است.

دولت ژاپن و کمپانی هایِ سهام دار در این مجموعه نیز برایِ رُشد بهتر و کمک به این کمپانی ژاپنی دست به کار شده اند و حدود 500 میلیون دلار کمک هزینه برایِ پیش تولید صفحات نمایش OLED و خلاصی از مشکلات مالی به کمپانی JDI اختصاص داده اند، که میتواند تأثیر مثبت بسیار زیادی بر روند تولیدات این کمپانی و نگاه مثبت اَپِل به این کمپانی نام آشنا و با اصالت ژاپنی داشته باشد.

در این بین اَما، کمپانی هایِ دیگری چون سامسونگ، ال.جی و شارپ نیز تخصص ویژه ای در تولید صفحات نمایش OLED دارند و ممکن است نظر اَپِل را در این راه تغییر دهند؛ ولی پیش بینی میشود اَپِل با توجه به پیشینه همکاری خود با کمپانی JDI، این همکاری را قطع نکرده و با گسترش همکاری با این کمپانی ژاپنی، قصد دارد احتمالاً وظیفه خطیر تولید صفحات نمایش خمیده OLED آیفون 8 را به این کمپانی بسپارد.

منبع: