همانطور که میدانید، کمپانی JDI یک مجموعه مشترک بین 3 کمپانی بزرگ و خوش نام سونی، توشیبا و هیتاچی میباشد. این کمپانی که معمولاً دست به تولید صفحات نمایش خاصی میزند، امروز اعلام کرد که تولید اَنبوه صفحه نمایش جدید 6 اینچی جدید خود با نسبت 18:9 و رزلوشن 2160×1080 را آغاز کرده است.

این صفحه نمایش از فناوری « Full Active » بهره میبرد، که این فرصت را در اختیار تولید کنندگان قرار میدهد تا اسمارت فون هایِ خود را با کمترین حاشیه ممکن بسازند. فناوری جدید به کار رفته در این صفحه نمایش کمترین میزان فضای بیهوده را در اطراف صفحه نمایش ایجاد میکند، که در نهایت با استفاده از آن گوشی هایِ هوشمند با حاشیه بسیار پایین تولید خواهند شد.

این صفحه نمایش همچنین از فناوری اختصاصی و انحصاری « Pixel Eye » کمپانی JDI نیز بهره میبرد، که باعث میشود عُمق رنگ ها ( مخصوصاً در رنگ مشکی ) بسیار بیشتر از نمایشگرهایِ LCD شود و از طرفی در پاسخ دادن به انگشت خیس نیز بسیار بهتر از سایر صفحات نمایش LCD ظاهر شود.

امسال کمپانی هایِ L.G و Samsung رو به استفاده از نمایشگرهایِ بدون حاشیه با نسبت تصویر غیرمعمول 18:9 آورده اند، اما سونی صراحتاً اعلام کرد در نیمه اول سال 2017 برنامه ای برایِ استفاده از این نسبت تصویر و کاهش حاشیه ها ندارد. هر چند سونی صرفاً به زمان حال اشاره کرده است و در آینده شاید شاهد استفاده از این پنل ها در محصولات سونی با حاشیه هایِ بسیار کم باشیم.

در مجموع، سونی صفحات نمایش تولید شده توسط JDI را برایِ بهترین محصولات خود محفوظ نگاه داشته است و شاید در آینده شاهد استفاده از این پنل صفحه نمایش در محصول یا محصولاتی جدید از سونی باشیم. قطعاً در آینده خبرهایِ بیشتری در این مورد منتشر خواهد شد، که مثل همیشه آنها را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. با ما همراه باشید…

منبع: