JDI-7-inch-WhiteMagic-640x901

همانطور که میدانید ، Xperia P تنها گوشی هوشمند از خانواده اکسپریایِ سونی است که از فناوری خاص Japan Display با نام White Magic استفاده میکند . در واقع فناوری White Magic دسته ای از پیکسل هایِ سفید را به رنگ های طبیعی و معمولی RGB ( قرمز ، سبز و آبی ) اضافه میکند ؛ که این ایده را مطرح کرد که علاوه بر روشنایی بیشتر ، در مصرف باتری نیز صرفه جویی میشود .

امـا بــه تــازگی Japan Display صفحــه نمــایـش 7 اینچی خــود را معـرفی کـرد ، کــه بــر اسـاس مـاژول IPS LCD ، رزلـوشن QXGA ( یا 1.600 × 2560 پیکسل ) و 431 پیکسـل در هر اینـچ مجهـز است . نکته جالب اینجاست که Japan Display علاوه بر بکارگیری فناوری White Magic ، یک فناوری جدید را به صورت محلی با نام نور پس زمینه محو شونده در این صفحه نمایش معرفی کرده است . این فناوری جدید میتواند به صورت مؤثر در کنار فناوری White Magic فعالیت کند و مصرف باتری را در کنار کیفیت بالا کنترل کند . JDI ادعا میکند که این فناوری جدید نسبت به LCD هایی که از فناوری White Magic استفاده میکنند 20% در مصرف باتری بهبود داشته اند .

منابع آگاه اعلام کرده اند که JDI بازاریابی این پنل ها را شروع کرده است ، اما مشخص نیست که چه زمانی از این صفحه نمایش در دستگاههای اکسپریا استفاده شود . شاید در نمونه های جدیدی از تبلت های 7 اینچی اکسپریا شاهد استفاده از این صفحه نمایش باشیم .

 

Xperia-Blog