KitKat
سونی اخیرا آپدیت کیت کت ۴٫۴٫۲ را برای گوشی های هوشمند اکسپریای خود آغاز کرده است. اولین گوشی هایی که شامل این تغییرات شده اند، شامل Xperia Z1, Xperia Z1 Compact و Xperia Z Ultra با شماره ساخت ۱۴٫۳٫A.0.681 بوده است. سونی همچنین گفته که دیگر مدل های Xperia Z این تغییرات را در نیمه ی دوم سال ۲۰۱۴ میلادی دریافت خواهند کرد.

در قسمت اول به معرفی، رابط کاربری کیت کت و برنامه های رسانه ای و تفاوت های آن در اندروید ۴٫۳ و ۴٫۴ پرداختیم.

در قسمت دوم به دوربین و اپلیکیشن های آن و تفاوت های آن بین اندروید ۴٫۳ و ۴٫۴ پرداختیم.

در قسمت سوم به تقویم، مخاطبین و شماره گیر این دو سیستم عامل و تفاوت های آن ها پرداختیم.

در قسمت چهارم به وایرلس و شخصی سازی در این دو نسخه از این سیستم عامل پرداختیم.

در قسمت پنجم به نیرو، موقعیت، پرینت کردن و بیشتر در این دو سیستم عامل پرداختیم.

در قسمت ششم به صفحه کلید، برنامه های کوچک و بیشتر و تفاوت های آن پرداختیم.

در قسمت هفتم به تغییرات کیت کت Xperia Z Ultra پرداختیم.

در قسمت هشتم به مشکلات و معضلات کیت کت پرداختیم.

و در قسمت نهم، یعنی قسمت آخر نیز کلام آخر را زدیم و این مقاله را به سر انجام رساندیم.

کلام آخر (Final Words)

در کل، وقتی که شما رفتار نا امید کننده ی نادیده گرفتن برخی ویژگی های نرم افزاری Xperia Z2 را از قبل داشته باشید، هیچگاه از این آپدیت لذت نخواهید برد. یکی از این ویژگی های جدید، ضربه زدن برای بیدار کردن (tap to wake) است، که در اندروید 4.4.2 کیت کت اکسپریا فیرمور آپدیت 14.3.A.0.681، استفاده ی راحت عملکردی را لذت بخش می کند. همان طور که شما در این بررسی مشاهده فرمودید و خوانده اید، برخی تغییرات وجود دارند که از اندروید 4.3 جلی بین رخت بر بسته و سفر کرده اند.

برخی از تغییرات مهم هستند، مثل عناصر شفاف که کیت کت به صورت عادی با خود آورده است، برنامه ی ساخت فیلم (Movie Creator)، گزینه های اضافه شده ی متنوع در حالت دوربین، تقویم، منشی تلفنی، نصب تک-لمس (One-touch setup)، تبادل رسانه ای بی سیم، پرینت گرفتن و توانایی مدیریت اعلان ها.

در مجموع آپدیت با ارزشی است و ما انتظار برخی چرخش های بیشتری در آپدیت های بعدی کیت کت داشته باشیم. بدیهی است که جدا از نقض باگ های مطرح شده در بالا، ما امیدواریم تا منوی اعلان ها در کیت کت به پس زمینه ی شفاف و واضحی برای نگهداشتن دائمی رابط کاربری کیت کت منتقل شود. هم چنین شانس دیدن ویژگی های Xperia Z2 در گوشی های Xperia Z1, Xperia Z1 Compact و Xperia Z Ultra برای همیشه وجود دارد.

از دوستانی که گوشی های خودشون رو به اندروید 4.4 ارتقا دادن، تقاضا دارم تا نظرات و تجربیات خودتون رو با ما در میان بگذارید و به ما بگویید چه مزایا و معایبی این آپدیت جدید دارد.

منبع: XperiaBlog