LYTIA برند جدید سنسورهای تصویربرداری موبایلی سونی

2
۳۶,۲۶۱

سونی اعلام کرده است که سنسورهای تصویری که معمولاً با عنوان خط تولید IMX شناخته می شوند، قرار است با نام تجاری جدیدی در آینده عرضه شوند. سونی معتقد است که نام جدید LYTIA منعکس کننده کیفیت و تجربه ای است که قصد دارد در CMOS (سنسور تصویر برداری) خود برای دوربین های موجود در دستگاه های تلفن همراه در آینده نزدیک ارائه دهد. عرضه سنسور های جدید با این نام پس از 20 سال ممکن است در سال 2023 اتفاق بیافتد. البته این امکان وجود دارد که تا سال 2024 نیز شاهد عرضه این برند جدید نباشیم.

سونی پیشوند آشنای IMX را به مدت 19 سال برای بسیاری از سنسورهای تصویر CMOS ویژه دستگاه های تلفن همراه استفاده کرده است. با این حال، شرکت OEM’s Semiconductor Solutions به تازگی اعلام کرده است که این موضوع با یک هویت نام تجاری جدید برای نسل بعدی سنسورهای گوشی هوشمند خود تغییر خواهد کرد.

به نظر می‌رسد سونی OEM‌های دیگری (سامسونگ) را با شرایط بازاریابی فانتزی خود برای فناوری دوربین دیده است و مصمم شده است که یک نام جدید باید در طول کنفرانس‌های مطبوعاتی و رویدادهای جدیدش عرضه شود. برای این منظور، طرفداران فناوری ممکن است در آینده نام جدید (و لوگوی تازه) را که برای این منظور انتخاب شده است، بشنوند.

سونی ادعا می کند که حسگرهای تصویر LYTIA

“عکاسی و فیلمبرداری با کیفیت بالا را با مجموعه متنوعی از فناوری های پیشرفته ارائه می کنند”.

هنوز مشخص نیست این سنسور های جدید چه زمانی وارد بازار می شوند اما در حال حاضر پیشرو ترین سنسور تصویر برداری موبایلی دنیا متعلق به سنسور IMX989 هست که در سال 2022 پیشتاز بوده و هنوز روی بورس است.

نظر شما درباره این تغییر نام چیست؟ آیا سونی قصد دارد به همین واسطه وارد عرصه ساخت سنسور های با رزولوشن بالا شود یا خیر؟

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

2 دیدگاه ها

  1. سلام سال ها پیش وقتی گوشی های سونی خیلی رو دور بودن پاتوق همیشگی من این سایت بود و عشق میکردم با اخبار های فناوری ، تعصب خاصی که روی اکسپریا داشتم ، یادش بخیر اکسپریا زد چه غوغایی به پا کرد از اون تبلیغاتش که توی شکلات داغ غرقش میکردن ، خواستم بگم اکسپریان خاطرات دوران نوجوانی منه ، دورانی داشتیم قدیما ، الانم که دیگه سونی کلا عوض شده ….

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here