انگار همین چند روز پیش بود که نسخه ی جدید سیستم عامل اندروید با نام اندروید نوقا معرفی شد؛ ولی در حقیقت این اتفاق در ماه مارچ سال 2016 و در کنفرانس Google I/O رخ داد. حالا و با نزدیک شدن به Google I/O 2017 باید برای معرفی نسخه ی جدید سیستم عامل اندروید لحظه شماری کنیم.

بدون تردید گوگل هم به جذابترین بخش معرفی هر نسخه ی از سیستم عامل خود آگاه است که البته مربوط به قابلیت ها و امکانات جدید آن نمی شود. در حقیقت این روزها بیشترین بحث ایجاد شده میان کاربران درمورد نام نسخه ی بعدی اندروید می باشد. Oreo (اُرِاو) نامی است که بیش از هر نام دیگری احتمال انتخاب آن وجود دارد؛ حالا هم دلایل محکم تری برای این ادعا وجود دارد.

Hiroshi Lockheimer یکی از مسئولان بخش اندروید، کروم و گوگل پلی کمپانی گوگل، به تازگی گیفی را توییت کرده است که این گیف مربوط به یک Oreo کیک می باشد. به همین دلیل هم بازار شایعه های مربوط به استفاده از نام Oreo در نسخه ی آینده ی اندروید دوباره داغ شده است.

توییت Hiroshi Lockheimer در تاریخ 20 فبریه :

در نظر داشته باشید که Lockheimer چند نام را “افشا” کرده است. همچنین، نام های منتشر شده از سوی ‘توسعه دهندگان داخلی’ نیز باهم در تناقض می باشد. بنابراین، به این توییت با اندکی شوخ طبعی نگاه کنید:

توییت Hiroshi Lockheimer در تاریخ 12 فبریه :

البته که در مورد نسخه ی جدید سیستم عامل اندروید کنجکاو هستیم ولی باید به این نکته هم توجه کرد که به این زودی ها خبری از اسمارت فونی با این اندروید نخواهد بود.

منبع: