پتنت جدید کنترلر PS5 حاکی از وجود قابلیت شارژ وایرلس است

0
۳۹,۷۸۹

پتنت جدید کنترلر PS5 | به تازگی یک پتنت جدید از کنترلرهای کنسول PS5 منتشر شده است که به وجود تکنولوژی شارژ وایرلس در کنترلر DualShock 5 اشاره دارد.

پتنت جدید کنترلر PS5

کنسول های نسل نهم یعنی PS5 و ایکس باکس سری ایکس در اواخر سال جاری میلادی به صورت رسمی روانه بازار خواهند شد. البته لازم به ذکر است که چند روز پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه شیوع بیماری کرونا موجب خواهد شد که عرضه ی کنسول های نسل نهم به تأخیر بیفتد که چندان هم دور از ذهن نیست. از طرفی باید به این موضوع اشاره کنیم که سونی هنوز این خبر را به صورت رسمی تأیید نکرده است اما بر اساس جدیدترین پتنت کنترلرهای این کنسول، DualShock 5 به یک ویژگی بسیار جذاب مجهز خواهد بود.

پتنت جدید کنترلر PS5

این پتنت جدید از طریق وب‌سایت آژانس بین المللی WIPO منتشر شده است و به یک آداپتور مخصوص اشاره دارد که به احتمال زیاد به تکنولوژی شارژ وایرلس کنترلرهای DualShock 5 مربوط میشود. لازم به ذکر است که در این پتنت به صورت مستقیم به کنترلر PS5 اشاره نشده است اما به احتمال بسیار زیاد این دستگاه به تکنولوژی شارژ وایرلس مجهز خواهد شد.

ناگفته نماند که کمپانی های مختلف معمولاً پتنت های متعددی را به ثبت می‌رسانند اما لزوماً از همه ی آن پتنت ها در محصولاتشان استفاده نمی‌کنند. به عنوان مثال در چند هفته ی گذشته نیز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه کنترلر DualShock 5 از قابلیت ویژه ای موسوم به Biofeedback برخوردار خواهد بود. اما در حال حاضر نمی‌توان به صورت قطعی گفت که کنترلرهای PS5 از ویژگی هایی نظیر سنجش ضربان قلب و سنجش میزان تعریق دست برخوردار خواهد بود. باید تا زمان معرفی رسمی این محصول منتظر باشیم و ببینیم که PS5 از چه ویژگی های جدیدی برخوردار خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: Gaming Bolt

[تعداد: 2    میانگین: 5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here