پلی استیشن 5 در بخش گرافیک از Xbox سری X شکست خورد

2
۴۰,۶۸۰

گرافیک PS5 | کمپانی های سونی و مایکروسافت اخیراً تمام مشخصات فنی کنسول های جدید خود را افشا کرده اند. هر دو کنسول PS5 و Xbox سری X از ویژگی‌های جذابی نظیر تکنولوژی ray-tracing و حافظه SSD برخوردار میباشند. اما اصلی ترین تفاوت این کنسول ها به قدرت گرافیکی آنها باز می‌گردد که با واحد “ترافلاپس” اندازه گیری میشود.

گرافیک PS5

گرافیک PS5

 

در حالیکه قدرت گرافیکی کنسول Xbox سری X عدد شگفت انگیز 12 ترافلاپس می‌باشد، کنسول PS5 نهایتاً از 10.3 ترافلاپس قدرت گرافیکی برخوردار میباشد. ممکن است که در نگاه اول این تفاوت خیلی چشمگیر به نظر نرسد. از طرفی گفته میشود که قدرت گرافیکی تنها یک وجه از پرفورمنس کنسول است. اما اخیراً خبرگزاری Notebookcheck اعلام کرده است که این تفاوت در قدرت گرافیکی باعث خواهد شد که کنسول Xbox سری X با فاصله ی بسیار زیادی از کنسول PS5 جلو بیفتد.

بر اساس اعلام خبرگزاری Notebookcheck، قدرت گرافیکی کنسول Xbox سری X تقریباً 30 درصد بیشتر از قدرت گرافیکی کنسول جدید سونی است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، کنسول های نسل نهم به صورت پیش فرض از رزولوشن 4K پشتیبانی خواهند کرد. از این رو پرفورمنس کنسول PS5 در اجرای محتوای 4K حدود 30 درصد ضعیف تر از کنسول Xbox سری X خواهد بود. خبرگزاری Notebookcheck معتقد است که این کمبود قدرت گرافیکی باعث خواهد شد که کنسول PS5 در اجرای بازی هایی که از رزولوشن بالا برخوردار میباشند، مشکل جدی داشته باشد.

گرافیک PS5

از آنجایی که مارکت کنسول های گیمینگ به شدت داغ است، این مسئله قطعاً تأثیر چشمگیری در فروش کنسول های نسل نهم خواهد داشت. لازم به ذکر است که در یک بازار رقابتی که کمپانی ها مختلف سعی میکنند با ارائه ی محصولات بهتر، پول بیشتری به دست آورند، این کاربران هستند که از این قضیه سود می‌برند چرا که با خرید محصول قویتر تجربه ی گیمینگ بهتری را به دست می‌آورند.

 

ترافلاپ چیست؟

 

درست مانند گیگابایت و مگابایت که واحد اندازه گیری حافظه دیتا هستند، ترافلاپ نیز واحد اندازه گیری قدرت گرافیکی است. هر تریلیون پردازش عملیات در ثانیه یک ترافلاپ به حساب می‌آید. این یعنی کنسول PS5 در هر ثانیه میتواند 10.3 تریلون عملیات را پردازش کند.

 

بیشتر بخوانید:

 

منبع: T3

[تعداد: 1    میانگین: 1/5]

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here