سهامدار سونی از قیمت احتمالی کنسول PS5 سخن گفت

2
۵۵,۰۶۵

قیمت احتمالی کنسول PS5 | مدتی است که شایعات فراوانی در رابطه با قیمت احتمالی کنسول بعدی سونی یعنی PlayStation 5 به راه افتاده است. این شایعات به محدوده ی قیمتی 450 پوند تا 860 پوند اشاره کرده اند، اما اخیراً یکی از سرمایه گذاران سونی در رابطه با قیمت احتمالی PS5 شفاف سازی کرده است و گفته است که این کنسول نسبتاً مقرون به صرفه خواهد بود و با قیمت معقولی به فروش خواهد رسید.

قیمت احتمالی کنسول PS5
قیمت احتمالی کنسول PS5

قیمت احتمالی کنسول PS5

مدیر ارشد مالی سونی، آقای هیروکی توتوکی، اخیراً اشاراتی به قیمت و تاریخ عرضه ی PS5 کرده است. بنا به اعلام آقای توتوکی کنسول PS5 در ماه دسامبر سال 2020 عرضه خواهد شد و این موضوع باعث افزایش فروش چشمگیر این کنسول خواهد شد. همچنین فروش این کنسول در فصل تعطیلات نیز بسیار قابل توجه خواهد بود.

آقای توتوکی گفت که قیمت این کنسول قطعاً در میزان سودآوری آن تأثیر خواهد داشت. بدیهی است که هر چه قیمت محصولات بیشتر باشد، سود سهامداران نیز بیشتر خواهد بود، اما قیمت های نجومی باعث خواهند شد که طیف خریداران کنسول های جدید در مقایسه با کنسول های قبلی کاهش یابد.

آقای توتوکی میگوید که به منظور عرضه ی PS5 با یک قیمت معقول، سونی در حال آنالیز یک قیمت مناسب و معقول در این مارکت است. این یعنی سونی قصد ندارد که یک محصول گران قیمت عرضه کند و در عوض میخواهد یک محصول مقرون به صرفه عرضه کند که طیف بیشتری از علاقمندان توانایی خرید آن را داشته باشند. او همچنین اشاره کرد که سونی نه تنها قصد دارد PS5 را با یک قیمت معقول عرضه کند، بلکه میخواهد سود خوبی نیز برای سهامداران خود کسب کند.

لازم به ذکر است که این احتمال وجود دارد که سونی PS5 را در دو مدل عرضه کند؛ یک مدل معمولی با قیمت مناسب که اکثر مردم توانایی خرید آن را داشته باشند، و یک مدل پرو با قیمت بالا که برای گِیمرهای حرفه ای توسعه یافته باشد. اما با توجه به اطلاعاتی که از مشخصات فنی این کنسول افشا شده است، به سختی میتوان موردی را پیدا کرد باعث تمایز مدل معمولی از مدل پرو شود.

در هر صورت ما بسیار خوشحال هستیم که احتمال عرضه ی کنسول PS5 با قیمت زیر 500 پوند بیشتر شده است. در چند ماه اخیر ما بسیار نگران بودیم که سونی در قیمت‌گذاری PS5 دوباره اشتباهی که در قیمت‌گذاری PS3 انجام داد را تکرار کند. پس از اینکه سونی با عرضه کنسول شگفت انگیز PS2 در مارکت کنسول ها یکه تازی کرد، این کمپانی در طی یک تصمیم اشتباه کنسول PS3 را با قیمت 600 دلار عرضه کرد و باعث کاهش فروش این کنسول شد.

قیمت احتمالی کنسول PS5
قیمت احتمالی کنسول PS5

با وجود اینکه کنسول PS3 در زمان عرضه ی خود از تکنولوژی های نوینی برخوردار بود، بسیاری از مردم به دلیل قیمت بالای این محصول از خرید آن صرف نظر کردند. علاوه بر قیمت بالا، تاریخ عرضه ی نامناسب نیز در فروش کم این کنسول (در سال اول عرضه) تأثیرگذار بود. البته فروش PS3 پس از مدتی افزایش یافت، اما در آن سال کنسول مایکروسافت یعنی Xbox 360 آن چیزی بود که گِیمرها واقعاً می‌خواستند.

اکنون نیز با در نظر گرفتن اینکه میزان فروش PS4 دوبرابر میزان فروش ایکس باکس One بوده است، و همچنین شایعاتی که حاکی از قیمت بالای کنسول PS5 در تاریخ عرضه بودند، به نظر می رسید که قرار است تاریخ دوباره تکرار شود. اما با توجه به صحبت های آقای توتوکی مبنی بر عرضه ی کنسول PS5 با یک قیمت معقول، ما بالاخره میتوانیم بعد از مدتها یک نفس راحت بکشیم.

منبع: T3

[تعداد: 4    میانگین: 3.3/5]

2 دیدگاه ها

  1. امیدوارم سونی موبایل مثل سایر بخشهای این کمپانی دوس داشتنی ومعتبر به روزهای اوجش برسه واین باعث خوشحالی همه ما میشه! It’s a Sony ما از همه گروه سونی انتظار داریم. موفق باشید

    پاسخ

  2. عالیه اگه قیمتش زیر ۵میلیون باشه حتما میخرم شک ندارم رکورد فروش PS4را میشکنه SONY & SHARPدو شرکتی که
    به پیشرفت و شکوفایی اشون افتخار میکنم

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here