sony-ps4-remote-play-ported-all-android-devices

سونی در نمایشگاه IFA قابلیت جدیدی را برای پرچمدار خود و همچنین تبلت اکسپریا Z3 کامپکت معرفی کرد و آن چیزی جز قابلیت بازی از راه دور ( Remote Play ) و وصل شدن به PS4 موجود در خانه و اجرای بازی های آن نبود. سونی با این حرکت می توانست فروش خوبی را به خاطر این قابلیت، اگر از بقیه ی قابلیت های دیدنی اکسپریا Z3 بگذریم، به دست آورد اما یکی از کاربران انجمن XDA موفق شده تا این برنامه را بر روی دیگر دستگاه های اندرویدی به راحتی پورت کند.

شما می توانید به وسیله ی فایل زیپ موجود در انجمن XDA و همچنین نصب برنامه ی پلی استیشن بر روی گوشی خود و تغییراتی در زمینه ی Cache و build.prop این قابلیت را به گوشی خود اضافه کنید. البته داشتن اندروید 4 به بالا ضروری می باشد. فعلا باید منتظر ماند و عکس العمل سونی را شاهد بود و آیا سونی می تواند جلوی این کار را بگیرد یا خیر؟ به هر حال این یکی از قابلیت های بسیار عالی اکسپریا Z3 و برادرانش بود اما با توجه به این که به زودی دیگر دستگاه های اندرویدی نیز می توانند این قابلیت را اجرا کنند طبیعتا بر روی فروش این گوشی تاثیر خواهد داشت.

آپدیت: نظرات کاربران در انجمن XDA نشان می دهد هنوز کسی موفق به اجرای درست این پورت نشده است اما هنگام عرضه ی آپدیت جدید برای کنسول PS4 این قابلیت به احتمال زیاد قابل اجرا بر روی هر نوع گوشی اندرویدی خواهد شد.

منبع: Ibtimes