سامسونگ در سال آینده یک گوشی با دوربین سلفی در زیر نمایشگر عرضه خواهد کرد

0
۳۳,۴۷۷

دوربین سلفی در زیر نمایشگر | بنا به جدیدترین اخبار، تلاش های سامسونگ در راستای تعبیه دوربین سلفی در زیر نمایشگر مثمر ثمر واقع شده و این کمپانی قصد تولید انبوه قطعات لازم برای این تکنولوژی را در همین ماه آغاز کند.

دوربین سلفی در زیر نمایشگر

 

دوربین سلفی در زیر نمایشگر

اگر پروسه تولید به خوبی پیش برود، سامسونگ به صورت ماهانه 30,000 واحد گوشی مجهز به UCD (دوربین زیر نمایشگر) در سال آینده تولید خواهد کرد. با این حجم از تولید قطعاً نمی‌توان گلکسی S11 را برای استفاده از این تکنولوژی مناسب دانست اما میتوان انتظار داشت که نسل بعدی گوشی گلکسی فولد به این تکنولوژی مجهز شود.

با این وجود سامسونگ هنوز هم با یک سری چالش های تکنولوژیکی دست و پنجه نرم میکند. با وجود اینکه قسمتی از نمایشگر شفاف خواهد بود، پنل OLED همچنان نوری که به سنسور میرسد را منحرف میکند و در نتیجه کیفیت نهایی عکس کاهش می‌یابد. به همین دلیل این غول تکنولوژی کره ای همچنان در حال کار بر روی این مسئله است.

در ابتدا سامسونگ باید مطمئن شود که پنل OLED به اندازه کافی شفاف است، سپس این کمپانی باید یک الگوریتم نرم افزاری قدرتمند توسعه دهد تا تأثیر منفی ناشی از انحراف نور به حداقل برسد.

دوربین سلفی در زیر نمایشگر | این تکنولوژی هنوز به بلوغ نرسیده است و ما به این زودی قرار نیست این تکنولوژی را در یک تلفن هوشمند ببینیم اما امیدوار هستیم که کمپانی های تولیدکننده بتوانند این تکنولوژی را به تکامل برسانند.

منبع: GSMArena

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here